HFO je skratka „High Fidelity Order“. Je to hudobné duo, ktoré pozostáva z producentov Zachary Countryman a Antinegative. Spojili sa pre spoločný album HFO, ktorý vyjde 30. júla na Los Angeleskom vydavateľstve Dome Of Doom. S labelom sme úzko v kontakte už niekoľko rokov. Možno si pamätáte premiéru tracku „Bungalow“ od Clydea či producentku Huxley Anne, ktorú sme pozvali do Česka na festival AFO. HFO predstavuje znovu typický zvuk Wylie Cablea a jeho vydavateľstva. Ostrá elektronická hudba, prebasované half-timeové dropy, ktoré tvoria akoby futuristické bangre pre raperov v roku 2075.

„S našimi skombinovanými vedomosťami o zvuku, sme chceli vytvoriť projekt, ktorý predstavuje inováciu a štýl v rozmedzí undergroundovej hudobnej scény. Chceli sme priniesť viac „hi-fi“ zvuk do alternatívnej bassovej hudby, a ponechať zároveň vysokú mieru experimentu.“

Väčšina albumu bola nahrávaná v Zachovej spálni počas jedného roka. “Tvorili sme spolu hudbu aj predtým, ako sme si vytvorili alias HFO. “No rainmaker” bol prvý track, na ktorom sme pracovali spoločne. Zvuky boli vytvorené na Zachovom eurorack modulárnom syntezátore, a potom výrazne upravené v Abletone. Track „Refreshe“ vznikol, keď sme bývali spolu a Gangus bol v našom meste kvôli koncertu. Zložili sme tú skladbu používajúc operátor a rôzne FM syntetické techniky. Tak isto sme aj znovu vysamplovali umelca Circadian Riff a jeho scratche na vinyloch. Tento zvuk z vinylov sme prešli cez eurorack a pridali trochu zábavy (smiech).

Single Artwork:

►► Podrobnejšie info a predpredaj albumu HFO nájdeš na Bandcampe. SoundCloud HFO nájdeš tu.

Text: Krištof Budke / Zdroj: TS Dome Of Doom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *