★ Swine Song Premiere: Whithe predstavuje Blade Runnerom inšpirovaný track “Smoother” + rozhovor ★

Samuel Škoda alias Whithe je mladý slovenský producent usadený v Bratislave. Vo svojej hudbe vkusne mieša future garage, ambient, či chill out musicZa sebou má niekoľko úspešných EP a singlov, ktoré si všimli aj populárne zahraničné kolektívy ako Future Collection. Niektoré jeho tracky majú cez 100,000 prehratí. Na Slovensku však hráva oveľa menej a väčšinou len v hlavnom meste. Whithe sa zúčastnil Red Bull Music Academy Bass Campu 2015 v Prahe a bol nominovaný v shortliste Radio_Head Awards.

Whithe hral aj na našom prvom Swine Day evente v Žiline, pozri si ako to vyzeralo na fotkách.

6 FEBRUARY 22:24

Swine Daily: už dlhšie si nevypustil vonku track, čím je tento iný?

Whithe: track “Smother” vznikal približne 8 mesiacov, je to druhý track z EP Regrets, ktoré by malo celé vyjsť do 28. mája. Takisto aj vo fyzickej podobe na CD-čku.

Swine Daily: experimentoval si pri jeho tvorbe, skúšal si nejaký nový postup?

Whithe: track vznikal veľmi pomaly. Zo začiatku procesu som väčšinu času strávil nad tvorbou prvej časti – ambientnejšieho prvku. Prvotný zámer bol, že to bude čisto ambientný track s vokálmi. Potom som náhodou do projektu pridal rovný 4×4 beat. Pred spustením beatu som vysamploval najnovšieho Blade Runnera 2049, takisto tento sample zaznieva aj na konci tracku.

Swine Daily: Z akej nálady vznikal track? Inšpirovali ho reálne udalosti z tvojho života?

Whithe: Áno, song vznikal pre osobu, ktorú si najviac vážim a obdivujem. Pre osobu, ktorá ma vždy v tvorbe podporovala, takisto v rozhodnutiach v osobnom živote.

Nanešťastie sa asi nikdy nedozvie, že tento track je pre ňu.

Ale tým, že celé EP Regrets má byť veľmi osobné a blízke mne, na tom ani nezáleží (úsmev).

Whithe: ďalšie dva a posledné tracky z Regrets vyjdu onedlho. Budú síce štýlovo rozličné, ale majú na seba nadväzovať a tvoriť jeden príbeh.

>> Sledujte Whitheho na SoundCloude alebo Facebooku.

Text + úvodná koláž z fotiek Whitheho: Krištof Budke

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *