Faty Sy Savanet a Nicolas Dacunha sa spojili pred pár rokmi v Paríži aby spolu vytvorili Tshegue. Na stagei sú doprevádzaní nenahraditeľnými a rozsiahlymi perkusiami, a dodatočnými vokálmi. Faty a Nicolas, známi aj ako Dakou spolu priviedli k životu špecifickú kombináciu tribalu, africkej urban hudby a garážového rocku. Všetko je to okorenené rýmami a textami speváčky Faty. Tshegue rozvírili prúdy na európskej hudobnej scéne len nedávno.

Faty sa narodila a vyrastala v Kinshasa, v hlavnom meste Konga, no nechala si svoju prezývku „Tshegue“, pomenovanie pre malých chlapcov v uliciach Konga. Presťahovala sa na parížske predmestie kde stretla svojho hudobného „soulmate“ Dakou.

Ich prvé EP „Survivor“ vydali v júny minulého roka a s tým aj odhalili hudobný výraz hlboko zakorenený v osobnej skúsenosti – „príbeh vyvrátenej cesty, dve nohy uviaznuté v asfalte džungle s hlavou otočenou k pôvodnej pôde“.

Na „Survivor“ Tshegue ľahko utekajú k všetkým žánrovým kategóriám, ktoré odhaľujú nový zvuk, ktorý je pozvaním na pohyb, ktorý nemožno ignorovať.

Nákazlivý afropunk Tshegue roztancuje aj návštevníkov Pohody 2018 už v sobotu 7. 7. 2018 na NAY Tanečný dom o 20:00.

Autor: Verana Dobal

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *