Rodená Dánka už niekoľko rokov žije a tvorí v Berlíne. Tento piatok 26. mája 2017 ju môžeme zažiť v pražskom paláci Akropolis, kde predstaví svoj posledný album Citizen of Glass.

Ako speváčka vysvetľuje, názov je odvodený z nemeckého výrazu: „Gläserner Bürger“, ktorý odkazuje na súčasnú úroveň súkromia. V dnešnom svete sa od nás predpokladá, že budeme všetkých zoznamovať so svojimi detailmi osobného života na sociálnych sieťach. Budeme tak otvorení a priehľadní. To je podľa jej slov „pre nás ako ľudské bytosti obrovská zmena“.

Agnes debutovala s albumom Philharmonics, v ktorom prekvapila úžasným melodickým vokálom doplneným o piano. Pri jej živých vystúpeniach sa môžeme spoľahnúť na perfektnú hudobnú zostavu hudobníčok, ktoré ju na turné sprevádzajú ako kapela. Ako sama Agnes tvrdí, nikdy predtým nemala takú úžasne zohratú kapelu, ako na tomto turné.

Jej singel „Familiar“ skvelo predstavuje tematiku celého albumu Citizen of Glass: je posmutnelý a pochmúrny, no zároveň ospevujúci slobodu. Agnes využila množstvo experimentálnych prvkov v porovnaní s predošlými albumami. Jedným z hlavných je používanie svojho vokálu v mužskej verzii – využíva úpravu svojho hlasu o niekoľko oktáv a tým vytvára nový hlas – mužský „svojhlas“.

Pri vizuále albumu a videoklipu k „Familiar“ spolupracuje so svojím partnerom Alexom Brüelom Flagstadom.

Vystúpenie Agnes Obel v Paláci Akropolis prebehne aj vďaka Fource Entertainment, českej promotérskej spoločnosti, ktorá v Prahe organizovala napríklad aj výborný koncert Moderat, ktorý sme si taktiež nemohli nechať ujsť.

Agnes Obel – Palác Akropolis – 26. mája 2017 – vstupenky si môžete zakúpiť >>  TU.

Text: Verana Dobal, Foto: Fource

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *