Mladá česká umelkyňa Andrea Pekárková, alias AKA 47, je známa aj z audio-vizuálneho dua Space Love, kde sa stará o live VJ-ing. Náš redaktor Karel Havlíček jej kurátoroval najnovšiu výstavu v pražskej White Pearl Gallery. Výstava „Re:Creation/Virtual Wellness“ je súčasťou letných eventov s názvom Big Bang Blossom (++18), ktorá odprezentuje 3 autorov so „súčasným vizuálnym jazykom“. Prečítajte si už krátky oficiálny text a pozrite si fotografie z výstavy.

DSC01975

DSC01913

AKA 47, vystudovala Vizuální komunikaci na FUA TUL. V duchu postprodukce pracuje s již existujícím materiálem, pro její práci je typická živelná koláž a výrazná barevnost. Stěžejním médiem jejího projektu je digitální koláž, hlavním tématem je biospirituální antropologie. Tvůrčí interpretace principů alternativní medicíny variuje na pomezí pseudoléčení a diverzní umělecké akce.

Sleduj AKA 47 aj na >> Instagrame <<

Autorka pracuje se současným vizuálním jazykem a vychází z principů reklamy, která v kontrastu se subtilním tématem do díla vnáší dynamiku. Cílem projektu je potom nejenom vlastní umělecká realizace, ale především rozšíření povědomí o širokém repertoáru možností, kterými může každý jedinec adjustovat vlastní existenci.“

This slideshow requires JavaScript.

Úvod: Krištof Budke / Text: Karel Havíček / Foto: Tomáš Rubín

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *