Platforma pre warehouse párty KOMIKS, prichádza z novou dvoudennou akciou, ktorá pôjde za hranice klasického tanečného eventu a predstaví umelcov cez kreatívne workshopy bližšie divákovi. Prečítajte si viac o umelcoch, a odporúčame prísť 20.9. do Prahy – už poznáme aj súradnice eventu – 50.112739,14.501045.

Komiks bude rozdělen na dvě části, první se odehraje 18. září v Luftu a druhá 20. září v Komiks Warehouse. Headlinerem páteční party bude house-techno DJka Steffi, rezidentka berlínského klubu Panorama Bar a zakladatelka dvou klíčových labelů Klakson a Dolly. Kromě Steffi se v rámci večera představí několik dalších DJs, například z labelů Harmony Rec. či Endless Illusion.

Pro workshopy, výstavy a lekce se Komiks spojil s Nikol Štrobach (Bastl Instruments), Exhausted Modern, Janem Pošem a s Předzemšar. Návštěvníci budou mít možnost nahlédnou a okusit hraní na modulárové nástroje, živé vystoupení s hardwarem bez počítače, DMX osvětlování, současný video mapping nebo sledovat graffiti jam.

V pátek návštěvníky kromě již zmíněného večírku čekají další dva workshopy – tentokrát pod vedením Jana Poše a Předzemšara.

Jan Poš je studentem FUD UJEP v progresivním intermediálním ateliéru Time Based Media. Jan proměňuje svými instalacemi pojem stage designu z nutně doprovodného elementu každé party na svébytný a jedinečný zážitek. Estetika site-specific instalací, které modeluje přímo pro konkrétní prostory v sobě propojují materiálovou novost, LEDkovou světelnou geometričnost a pracují s mlhou, čímž vytváří odvážnou energickou atmosféru. Často lze v jeho autorských instalacích spatřovat zájem o využití dnes již klasických světelných tyčí, zrcadel a mlhy, ale i nezvyklých materiálů a předmětů, které vytrženy ze svého původního smyslu určení, získávají nový život. V poslední době si ke spoluvytváření instalací zve další mladé umělce, pracující například s video projekcemi a mappingem.

Předzemšar je pražský vizuální umělec, vítěz Interference VJ battle v Polsku. Poslední dva roky pracoval s DJs a producenty jako I Hate Models, Synthek, Paula Temple, Adult, Unjin, La Fleur, Rebekah a další. Předzemšar, který mísí vizuálno a materialitu, dává divákovi zakusit smyslový, téměř dotykový zážitek.

Jeho workshop se zaměří na strukturu VJ, jeho poslání a úkoly. Projdeme klíčové principy vizuálů: míchání, synchronizace, estetika a jejich praktické použití. Workshop se bude konat na základě programu Resolume. Principy a technika jsou však univerzální a lze je použít i v jiných programech. Workshop se zaměří nejen na technické, ale také na koncepční otázky, aby návštěvník plně porozuměl klíčovým principům VJingu a aby mohl najít techniky a triky, které budou vyhovovat jeho vlastnímu stylu.

Bonusově se zaměříme i na několik nestandardních příkladů použití projektoru při vytváření vzrušující atmosféry. Dva dny, dvě lokace, den & noc – indoor i outdoor.

DJs: Stefi (Ostgut Ton), Alfred Czital & Yan (Harmony), Raphael Kosmos, Slater, Fatty M, Lumiere, Schwa Live act: Exhausted Modern (Endless Illusion) Lights & stage design: Jan Pos Live Graffiti Jam and Video Mapping

Zdroj: Tlačovú správu KOMIKS poskytla Swine Daily Nela Bártová

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *