PechaKucha Night predstavuje neformálne a zábavné stretnutia, na ktorých kreatívni ľudia verejne prezentujú svoje nápady, prácu, myšlienky či kreatívne projekty – a to v predpísanom netradičnom formáte 20×20. Už 9. novembra sa v Bratislave uskutoční ďalšie stretnutie nadšencov umenia a kreatívnych nápadov, tentoraz v priestoroch kina Mladosť. Okrem nových priestorov sa menil aj tím bratislavskej PechaKucha, konkrétne im pribudlo niekoľko nových členiek, preto sa tešíme na novinky, ktoré toto zloženie prinesie.

My sme sa rozhodli vyspovedať koordinátorku celého Projektu – Mišku Kučovú, ktorá nám o celom podujatí povedala čosi viac.

Váš tím sa rozšíril o niekoľko nových členiek. Máte aj nejaké ďalšie inovácie okrem novej zostavy?

Toto vydanie je prvé, ktoré pripravuje Občianske združenie Soyart. Prevzali sme organizáciu bratislavskej PechaKucha od jej zakladateliek z OZ punkt, no jadro tímu zostáva rovnaké. Najväčšia zmena je asi to, že ja som z pozície PR povýšila na koordinátorku celého projektu. 🙂 Zmenou vedenia sa však, prirodzene, objavila aj potreba doplniť náš stály tím o nové posily a, samozrejme, aj nové nápady. Jedným z nich je napríklad aj spolupráca s aplikáciou Sli.do, vďaka ktorej bude PechaKucha o čosi interaktívnejšia a diváci budú môcť vôbec po prvýkrát našim hosťom klásť otázky.

Čo vás inšpirovalo pri výbere témy najbližšej PechaKucha Night?

Posledných pár vydaní sme sa rozhodli, že každý večer sústredíme na špecifickú tému. Základom PKN je prezentácia práce umelcov a tvorivých ľudí a pri zameraní sa na určitú tému sa nám v dramaturgii začali otvárať zaujímavé nové možnosti. Myslím, že je to podnetný zážitok aj pre samotných divákov, zažiť rôzne pohľady na jednu oblasť, preto chceme tematické vydania pripravovať aj do budúcna. Toto novembrové, zamerané na sociálne vedy, vzniklo v rámci spolupráce s Týždňom vedy a Ústavom etnológie SAV, pretože prepájanie umenia a sociálnych vied vnímame ako veľmi inšpiratívne pre oba “svety”.

Má veľa prednášateľov záujem o toto podujatie? Podľa čoho ich vyberáte?

Hostí vyberá naša dramaturgička Ivana Hrončeková, sami sa nám hlásia skôr príležitostne. Ďalšou novinkou je aj dramaturgická rada, ktorú tvoria naši priatelia, kolegovia, bývalí účinkujúci, ktorí s nami zdieľajú svoje expertné tipy na zaujímavých ľudí a projekty. A toto konkrétne vydanie sme vďaka podpore Grantov EHP pripravili okrem Ústavu etnológie SAV aj s našimi partnermi z PechaKucha Night Oslo.

Aké máte plány do budúcna?

Ešte v novembri pripravujeme aj špeciálne vydanie PechaKucha – 18. 11. budeme hosťovať v Banskej Bystrici počas odovzdávania Ceny Oskara Čepana. Bude to vôbec prvá PKN v Banskej Bystrici a veľmi sa tešíme. Predstavíme súčasných, ale aj bývalých finalistov a laureátov tohto ocenenia pre vizuálnych umelcov do 40 rokov. A budúci rok pokračujeme s PKN Oslo v príprave druhej PKN Norwegian Edition. O všetkých novinkách sa môžete vždy ako prví dozvedieť v našom newsletteri.

Chystáte sa na PechaKucha Night? Vstupenky v hodnote 5 eur si môžete rezervovať na „zuzana.h@pechakucha.sk“.

Pre viac informácií navštívte webovú stránku a udalosť na Facebooku.

Text: Anna Mária Brijáková

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *