Ako sa môže mladý umelec presadiť a čo je okrem samotnej tvorby dôležité pre rozvoj profesionálnej umeleckej kariéry? Séria podujatí Čepan Talks predstaví kľúčové zručnosti a príležitosti pre úspech mladých vizuálnych umelcov. 27. mája do Žiliny prinesie hostí, ktorí sa podelia o svoje skúsenosti z medzinárodného umeleckého trhu, marketingu a budovania značiek.

Marek Šulik z marketingovej agentúry VISIBILITY predstaví ako efektívne využívaťsociálne siete a internet na šírenie svojej tvorby.

Tomáš Umrian zo Soda Gallery priblíži fungovanie galerijného sveta a medzinárodných umeleckých veľtrhov.

Zuzana Pacáková predstaví príležitosti, ktoré mladým umelcom ponúka Cena Oskára Čepana a zodpovie otázky týkajúce sa výzvy COČ 2016.

Laureát Ceny Oskára Čepana 2015 Ján Zelinka porozpráva o svojej rezidencii v New Yorku.

Podujatie sa koná 27.5. o 17:30 v galérii Plusmínusnula v Žiline. Vstup je voľný. FB event nájdete tu.

Čepan Talks sú sprievodným podujatím Ceny Oskára Čepana, konajúcim sa v Banskej Bystrici, Žiline, Košiciach a Bratislave. Cena Oskára Čepana je určená mladým umelcom do 40 rokov pôsobiacim na Slovensku. Výzva na prihlasovanie je otvorená do 12.6.2016..

O Cene Oskára Čepana

Cena Oskára Čepana je určená vizuálnym umelcom a umelkyniam do 40 rokov (do roku 2014 bola hranica 35 rokov), patrí do siete prestížnych súťaží YVAA a na Slovensku ju realizuje Nadácia – Centrum pre súčasné umenie.

Súťaž vznikla v roku 1996 z iniciatívy Wendy W. Luers, prezidentky Foundation for Civil Society Foundation (USA), ako paralela k českej Cene Jindřicha Chalupeckého. Súťaž od svojho vzniku prešla viacerými premenami a jej podobu formovali inštitúcie, ktoré ju dodnes organizovali: Slovenská národná galéria (1996), Vysoká škola výtvarných umení (1997–1998), Contemporary Art Agency – international (1999–2000), Nadácia – Centrum súčasného umenia (2001 – dodnes).

Od roku 2002 je Cena Oskára Čepana súčasťou medzinárodnej siete identických súťaží YVAA – Young Visual Artists Awards, organizovaných v krajinách stredovýchodnej Európy, kam patria Cena Jindřicha Chalupeckého (CZ), Cena Radoslava Putara (HR), Cena Dimitrija Bašičevića Mangelosa (RS), Denes Award (MKD), Artist of Tomorrow Award (KS), Zvono Award (BIH), The OHO Group Award (SLO), Ardhje Award (ALB) a Baza Award (BG).

V súčasnosti Cenu odborne zastrešuje a realizuje Nadácia – Centrum súčasného umenia. Účasť v súťaži nie je obmedzená konkrétnym výtvarným médiom a vzťahuje sa na výstupy v ľubovoľnej oblasti súčasného výtvarného umenia.

TS poskytla pre Swine Daily PR manažérka Ceny Oskára Čepana – Michaela Kučová

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *