PhaseBook má ambici prezentovat publikace v mnoha podobách a tvarech, tak, jak je ze současné produkce známe. Na místě budou k prodeji publikace v tištěné formě – únava z virtuálního prostředí nás žene k něčemu hmatatelnému.

PhaseBook je první mezinárodní akce svého druhu v Praze. Veletrh představí přes 30 pečlivě vybraných současných knižních tvůrců z Čech i zahraničí.

K prodeji budou alternativní publikace, které k čtenáři promlouvají o světě, ve kterém žijeme, unikátní formou.

ADD MAGAZINE

K vidění budou autorské knihy, časopisy, komiksy, ziny či jiné knižní projekty komentující společenská a genderová témata. Některé jsou určené dětem, jiné mapují život a architekturu ve či se zabývají vizuální kulturou.

 

Ve dnech 1.–2. 12. proběhne první ročník prodejního veletrhu alternativních knižních publikací PhaseBook.

 

Veletrhu se zúčastní například Empire Books (FR), Look Back and Laugh (SVN) nebo kanadský Zine Club. Představí se i malí nakladatelé, kteří budou prodávat podomácku vyrobené publikace.
V Aule Pražského CAMPu budou návštěvníci moci zakoupit knihy u prodejních stánků jednotlivých knižních autorů a nakladatelství. Ve stejném prostoru také PhaseBook představí i knižní projekty, které jsou prezentovány formou umělecké instalace a zabývají se médiem publikace v širších souvislostech vizuálních oborů.

FATCAT PRESS

K veletrhu je připojen bohatý program přednášek, jejichž prostřednictvím divák může nahlédnout do různých fází knižní produkce. Nebudou chybět ani autorská čtení, přednášky o samotných hnutích stojících za vznikem publikací a bude možné se seznámit s dosud nerealizovanými projekty.

WO-MEN NAKLADATELSTVÍ

Doprovodný program a přednášky budou probíhat oba dva dny od 13 do 21h v Amfiteátru i Aule přažského CAMPu.

Akce se uskuteční v prostorách CAMP, Vyšehradská 51, Praha 2. Otevřeno bude denně od 10 do 21 hodin. Vstup zdarma.

Na místě bude občerstvení v kavárně CAMP.
CAMP (Centrum Architektury a Městského Plánování), Vyšehradská 51, Praha 2 – areál Emauzského kláštera. Doprava tram zastávka Moráň, metro zastávka Karlovo náměstí.

Zdroj: TS PhaseBook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *