Trnava. Nie je pochýb o tom, že Trnava patrí práve medzi tie mestá, v ktorých sa je na čo pozerať. Zásluhu na tom určite má historické jadro, ktoré strážia zachované mestské hradby. Odohráva sa tu nespočetné množstvo akcií v podobe prednášok, workshopov, menších festivalov, výstav a koncertov. Pribúdajú kvalitné bistrá a kaviarne. Stretávajú sa tu ľudia s otvorenou mysľou.

Všetky tieto aktivity spája Nádvorie, platforma, kde sa stretáva kultúra, gastronómia a podnikanie.

Na prízemí sa nachádza bistro Akadémia, ktorého súčasťou je aj posedenie na nádvorí uprostred. Tu vás určite ohúri pohľad na precízne prepojenie historických prvkov s modernou architektúrou. Donedávna mali na Nádvorí výstavu aj Čierne Diery, nadšenci, ktorí propagujú industriálne a zabudnuté pamiatky Slovenska. Ďalej je tu Kumšt, priestor na prezentáciu a predaj kreatívnych výrobkov (samé pekné veci). O poschodie vyššie je Trnavské rádio, ktoré si môžete naladiť na frekvencii 103.9 FM. Nad rádiom sa otvorilo nové Airbnb, odkiaľ je krásny výhľad na Nádvorie a určite stojí za noc strávenú v Malom Ríme.

V druhej budove je Malý Berlín a nad nim je nadštandardne vybavený coworking. Na záver je tu ešte Kubik nápadov (trochu pankovejšie vybavený priestor) centrum mladých kreatívnych ľudí, ktorí využívajú potenciál Trnavy. Ponúkajú kvalitné koncerty, výstavy a ateliéry. Aj keď sa zdá, že celý kultúrny život sa zmestil do jedného komplexu, nie je to tak. Na hlavnej ulici je Galéria Výklad, verejný umelecký priestor umiestnený vo výkladoch. Galéria prezentuje site-specific výstavy a performance.

Na záver tvár Trnavy tradične dotvára Trienále plagátov Trnava, ktoré oslavuje už svoj 10. ročník. Okrem vystavených diel má aj sprievodné akcie v podobe workshopov a prednášok. Podujatie potrvá do 5.11.2018.

This slideshow requires JavaScript.

Foto + text: Ester Mládenková

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *