Mladá talentovaná speváčka a producentka Zagami Jericho pozýva na vypočutie nového tanečného projektu. Jej nový album sa volá TOXIKOMANIA a vznikol za podpory projektu „Czeching“ českého Radia Wave. Na vinyle projekt vychádza práve dnes, 10. januára, a pokrstí sa v pražskom klube Grid. FB udalosť nájdete tu.

“Já miluju město. Jsem městský typ. Na vesnici bych se trápila. Potřebuju usínat s turisty pod okny a oranžovými světly v pokoji,“ prezradila v našom rozhovore na festivale AFO 2017.

a2825232054_10

Zatímco debut Zagami Jericho City Is My Church byl označován za retrofuturistický a blížil se spíše žánru synthwave, na novém albu pracuje mladá producentka s tématem závislostí a zvolila nekompromisně tvrdší taneční polohu, která má ovšem stále velký hitový potenciál.

„Slovo toxikomanie se spojuje hlavně se závislostí na nějaké droze, ale ta závislost může být na čemkoliv, na pocitu, místě… Při tvorbě alba TOXIKOMANIA mi nešlo až tak o tu temnost, ale spíš o agresi. Je to odpověď na mou první desku. Už žádný romantický synthwaveový srandy, bude party,“ říká o nahrávce sama autorka.

Videoklip k úvodní skladbě „Invitation“ vítězka hudebně exportního projektu Czeching natáčela v Japonsku. „Výrazná a drastická,“ tak označil novou desku Zagami Jericho režisér Jaroslav Moravec, který se na koncepci a natáčení klipu podílel a vzhledem k osobitosti zpěvaččiny tvorby si ani nedovedl představit natáčení v domácím prostředí.

Videoklip vznikal v japonských hernách a jeho hlavní hrdinkou se stala japonská instagramová modelka Hirari Ikeda. „Invitation“ má být pozvánkou do nového sonického světa, který Zagami Jericho stvořila. Je to lákavý, ale často také velmi agresivní a temný svět. Setkává se v něm jímavě jemný zpěv s repetitivním nízkobitovým zvukem připomínajícím hrací automaty nebo pouze samotným pianem, ale i velmi sebevědomý vokální projev s drum&bassovou estetikou. Ostré taneční polohy tu Zagami s morbidní hravostí infikuje trochou dráždivého kýče internetových memů. Nebojí se experimentovat. Všechno je to přeci jen hra.

Mladá producentka a zpěvačka si získala pozornost v roce 2016 svým debutem City is My Church. Během několika málo měsíců se stala Divokou kartou talentového projektu Radia Wave Startér, získala nominaci na cenu Vinyla v kategorii Objev roku a mnoho nabídek na koncertování. V roce 2017 se stala nejmladší vítězkou projektu Czeching, který pořádá stanice Českého rozhlasu Radio Wave a který vysílá do světa nadějné domácí interprety.

Zdroj: TS Radio Wave

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *