V predošlom článku sme predstavili poľský festivalový klenot. Upper Festival v centre Katovíc po druhýkrát predstaví najprogresívnejšie mená z viacerych žánrov z celého sveta. Ako uvádza  oficiálne motto organizátorov:

Upper Festival is a multiform experimental music experience, where anyone can feel safe and forget about any stylistic boundaries.

Po skvelých umelcoch, ktorých dokopy len tak často nenájdete (DJ LAG, Varg, Kedr Livanskiy, Flava D, Andy Stott, Lyzza, Syny), organizátori zverejnili ďalšie potvrdené mená, viac-menej z poľskej scény. Tu je výber našich ďalších odporúčaní a 30. – 31. augusta určite odporúčame navštíviť Katovice a samotný Upper.

Berlínske duo Fjaak zažíva poslednou dobou hype na alternatívnej tanečnej scéne. Videli ste ich populárne vystúpenie pre Boiler Room v Krakove?

Varšavský producent Jaxe o sebe na SoundCloude uvádza: „Warsaw based non-fiction male figure in his late 20s. Among various societies currently regarded as a retired promoter, promising producer and pretty decent DJ. He tends to thinks of himself as a DIY youtube-taught artist who’s musical struggle often results in sounds affiliated with techno, acid, electro and ambient.“

Private Press sú zaujímavým zjavom taktiež z varšavskej scény. V ich špecifickom zvuku kombinujú snové techno a dub či trip-hop. A áno, hrali na tom istom Boiler Roome v Krakove s Fjaak.

Ďalším zverejneným menom je pomerne neznáme duo alebo kolektív (?) Hespermen z Ruska. Sú zakladatelia labelu Private Persons a na prestížnom Rinse FM majú show s názvom Russian Special. 🤷‍♀️

Poľskí… no dobre, opäť varšavské zoskupenie dogheadsurigeri vydalo pred nedávnom dokonca mix pre český kolektív Unizone.

► Viac info o UPPER FESTIVALE vo FB evente či oficiálnej stránke.

Text: Krištof Budke / Zdroj: Upper Festival

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *