V nedeľu 7.2. príjde do pražského Futurum Music Bar OG Maco, 23 ročný atlantský rapper z jedného z tamojších najvplyvnejších indie labelov High Quality Music, ktorý riadi Coach K, bývalý manažér Gucci Manea a Young Jeezyho. Patrí medzi vychádzajúce hip-hopové talenty spolu s rappermi ako iLoveMakonnen, Key! či Rome Fortune. Známy je predovšetkým svojim singlom “U guessed it” z EP Give em Hell s rapperom Key! z roku 2014, ktorý má na YouTube už vyše 45 miliónov vzhliadnutí. Sám o nej hovorí ako o najväčšej hlúposti, ktorú spravil. OG Maco má za sebou už 8 mixtapeov, niekoľko releasov a ďalších úspešných singlov. Prvý mixtape Marty McFly: The Mixtape vydal už v roku 2011 ako Maco Mattox.

Macov štýl sa dá popísať ako agresívny rap so surovou basovou inštrumentálnou stránkou a zväčša minimalistickými melodickými doprovodmi. Je ovyplvnený energiou punk rocku a v mladosti počúval kapely ako: Panic! At the Disco, Fall Out Boy, Black Sabath či Devil Wears Prada. Na tracku “U Guessed It” rapuje len do pár tónov piána. Jeho hnev je však opodstatnený. Keď mal 13 rokov, jeho najlepší kamarát zomrel. “Splurge tu už nie je, nevidí ma kde som teraz. Som z toho šialený, moja babka zomrela, veľa známych taktiež. Strýko odišiel tesne predtým, ako som dostal na úroveň, kde som teraz. Takže môj harmonogram vyzerá asi ako show, show, show, pohreb, show. Vždy je tu niečo, čo ma vie nahnevať. Takže to ventilujem. Pretože viem rappovať, nie je to len čisté kričanie. Je to akosi formované, ale stále sú to len moje čisté emócie,” otvára sa v rozhovore pre Noisey.

OG Maco vyrastal v južnej časti Atlanty, v relatívne stabilnom rodinnom zázemii, no s drsným okolím. Podobne ako jeho staršia sestra sa učil hrať na husle, zatiaľ čo jeho sesternica hrala na violu. Tvrdí, že väčšina ľudí to o ňom nevie, ale vie spievať tak isto ako jeho otec aj mama. O svojej veľkej produktivite a “hard working” hovorí na blogu The Hundreds: “V mojom Evernote mám asi 500 pesničiek, ktoré chcem nahrať. Väčšina z nich sa asi ani nikdy nezrealizuje, proste ich mám. Keď som doma, nahrávam okolo 3-5 pesničiek každý deň. Keď nenahrávam, alebo nepíšem songy, cítim sa divne. Ale to nie je skoro nikdy. Keď nepíšem, freestylujem, keď nerobím freestyle, zvyčajne nad pesničkami uvažujem. Nie som rapper, ktorý ide po ulici a vymýšľa si veci. Píšem o skutočných veciach. Či je to niečo, čo sa deje vo svete alebo čo práve zažívam ja.” 

Koncert OG Maca usporiadali A.M. 180 kolektív a Goldmine, ktorí sú známi napríklad alternatívnym festivalom Creepy Teepee. Znovu potvrdili svoje kvality a do Prahy tak už dlhodobo prinášajú nové a vychádzajúce talenty rappovej scény. Ak ste fanúšikom moderného hip-hopu, a nelákajú vás veľké komerčné mená, určite odporúčame ísť v nedeľu do Futurum Music Clubu, my tam budeme!

Vypočujte si najnovší mixtape „The Lord Of Rage“, ktorý vyšiel 1.1. 2016.

Event na udalosť, OG Maco Facebook Lístky zoženiete na GoOut.cz za 450 a na mieste za 350 korún.

Text: Krištof Budke

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *