V rámci festivalu Echoes zahrá v piatok 20. apríla na Fléde svojrázny elektronický tvorca a producent Siriusmo. Po takmer trojročnej odmlke sa vracia na pódium, aby predstavil svoj najnovší album Comic. Tento multižánrový hudobník, pôvodom z Nemecka, vystúpi so skladbami, v ktorých kombinuje synth-popový zvuk analógových kláves s pulzujúcim technom až disco beatmi. Siriusmovu show dokreslia vizuály berlínskeho grafického štúdia Pfadfinderei, ktoré je známe najmä tvorbou projekcií pre Moderat či Paula Kalkbrennera. Brno je jedinou koncertnou zastávkou v ČR, tak si túto hviezdu nenechajte ujsť.

POZOR, súťaž o 3 lístky! Napíšte nám do správy na Facebooku alebo Instagrame heslo: „SIRIUSMO“ a prvých 3 ľudí odmeníme jedným lístkom na koncert.

Support je v rukách HRTL z Bastl Instruments, ktorého už určite nemusíme predstavovať. Je jedným z najvýraznejších hráčov na modulárne syntezátory na domácej aj zahraničnej scéne, ktorého improvizácie nikdy nie sú o tom istom.

Siriusmo v posledných rokoch vystupuje naživo stále zriedkavejšie. Naposledy absolvoval koncertné turné v roku 2015 s Modeselektor, kolegami z vydavateľstva Monkeytown Records. Pre túto príležitosť vytvorili taktiež spoločný projekt Siriusmodeselektor. Koncertnú scénu potom Siriusmo na čas opustil, aby sa venoval svojim ďalším záujmom, predovšetkým maľbe, ilustráciám a graffiti.

Zrejme aj preto si potrpí na kvalitný vizuálny doprovod. Jeho experimentálna elektronická hudba nás podmanivo vťahuje do crazy sveta plného farebných hudobných koláží, psychadelických zvukových výjavov a úderných rytmov. „Je to štrnásť skladieb vytrhaných z knižky omaľovániek, ktoré čakajú, kým ich sami naživo vyfarbíte,“ popisuje aktuálny album sám Siriusmo. V pestrej zmesi žánrov koketuje s funkom či diskom, nemôžeme si však nevšimnúť aj ozveny post-klubovej muziky.

S hudbou začínal Moritz Friedrich krátko po páde Berlínskeho múru, keď s kamošmi založili v deväťdesiatkach kapelu Sirius. Po tom, čo skupinu opustil vytvoril si pseudonym Siriusmo. Na prelome milénia vydal debutové EP Ne Me Quitte Pas. Na to naviazal tvorbou niekoľko desiatok singlov, mixtapeov a EP, taktiež úspešnými remixami známych hudobníkov ako napríklad Simian Mobile Disco, Digitalism alebo Moderat. Najskôr vydával svoju hudbu na labeloch Grand Petrol Recordings a Boys Noize Records, nakoniec sa upísal už spomínanému Monkeytown Records. Okrem čerstvej novinky Comic mu na labely vyšla aj jeho srdcovka Mosaik a neskôr tiež nahrávka Enthusiast.

Text: Denisa Funtíková Zdroj: TS Fléda

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *