Tosca, majstri hudobného žánru downtempo, sa vracajú na Slovensko. Rakúske duo po viac ako troch rokoch opäť vystúpi v Bratislave s novým repertoárom z čerstvo vychádzajúceho albumu, s neodmysliteľnou vizuálnou projekciou a v spoločnosti domáceho producenta Jimmyho Pé. Elektronický žívý dvojkoncert je naplánovaný na 25. marca v klube MMC.

Za posledných dvadsať rokov bol projekt Tosca vyjadrovacím prostriedkom osobných pocitov a nálad producenta Richarda Dorfmeistera a skladateľa Ruperta Hubera, dvoch spolužiakov a kamarátov z Viedne.  Teraz, po desiatich albumoch s novou nahrávkou Going Going Going pomyselne uzatvárajú kruh návratom k hlbokým, hypnotickým bítom a zvuku, ktorý ich preslávil na začiatku kariéry.

Albumy Tosca, z ktorých väčšina vyšla na ikonickej berlínskej značke !K7, sú považované za míľniky žánru downtempo. Progresívni Viedenčania s nimi obehli svet, zahrali na známom festivale Coachella a zaslúžene získali honor a viacnásobnú nomináciu ako najlepšia rakúska kapela.

Zdá sa, že Tosce sa to s novým počinom Going Going Going podarilo. Album odoláva ľahkej kategorizácii, keďže sa prikláňa k rôznorodým žánrom ako ambient, funk či house. Pri tvorbe sa vraj Tosca inšpirovali všetkým od synth popu, proto-techna až po tvorbu skladateľa Ennia Morriconeho. Výsledkom je komplexný a celistvý album, ktorý patrí k tomu najlepšiemu z katalógu tohto dua. Britský magazín Clash nazval skladbu “Export Import“okúzľujúcim dielom digitálnych mágov,”,  zatiaľ čo americký Get Some Magazine označil Going Going Going za to najlepšie, čo Tosca vydali.

Slovenskí fanúšikovia sa o tom môžu presvedčiť 25. marca v bratislavskom klube MMC. Dvojkoncert Tosca live + Jimmy Pé live sa profiluje ako elektronická koncertná udalosť tejto zimy aj vďaka tomu, že Jimmy Pé bude pár dni pred akciou vydávať svoje 6-trackové EP. Jeho vystúpenie v MMC teda bude oficiálnym krstom nových skladieb. O afterparty sa postará jeden z členov Tosca Richard Dorfmeister svojím DJ setom v Nu Spirit Clube. Vstup na afterparty je v cene lístka.

Vstupenky nájdete v sieti Predpredaj.sk. Prvých 100 kusov je k dispozícii za 15 eur, následné sa cena zvyšuje na 18 eur a na mieste na 23 eur. Viac info na FB udalosti.

Zdroj: TS Gentle Groove Production

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *