Festival Pohoda predstavil prednedávnom nový vizuál, ktorý bude sprevádzať 21. ročník. Festival stavil na istotu a opäť spolupracuje so slovenským grafickým štúdiom Milk studio. Popri novom vizuále predstavili organizátori festivalu prvé mená ako Birdy, Alt-J alebo Ylvis zo Švédska.

Cover 4

Za Milk povedal viac Design Director Martin Jenča:

“S Pohodou spolupracujeme už viac ako 10 rokov a každé nové zadanie je záväzok a zároveň veľká výzva. Na jednej strane chceme, aby bolo na prvý pohľad čitateľné, že je to stále pohoda. Na druhej strane sa festival stále zlepšuje a posúva dopredu — a spolu s tým chceme posúvať aj našu prácu.“

Tento ročník Pohody je tak historicky prvý, pri ktorom vizuálny koncept vznikol ako výsledok medzinárodnej spolupráce. Milk studio si na spoluprácu vybral preslávenú dvojicu umelcov Craig & Karl.

about_craig_karl

Autorská dvojica si vďaka svojmu charakteristickému a nezameniteľnému štýlu vyslúžili svetové uznanie a s ním aj spoluprácu pre mnohé top globálne značky — okrem iných napr. pre Nike, Vogue, Chanel, The New York Times či National Geographic. Teraz sa k nim pridá aj Pohoda.CMINE-CK

Základnou myšlienkou vizuálneho konceptu je, že Pohoda je oslavou pestrosti a rôznorodosti, miešanie najrôznejších žánrov, chutí a kultúr.

Peknou metaforou je prirovnanie k balíku cukríkov — obsahuje mnoho rozličných tvarov a chutí, z ktorých si na festivale môžete vybrať to svoje, známe — alebo naopak s veľkou chuťou objavovať niečo úplne nové z toho všetkého, čo vám Pohoda ponúka.

Craig Redman a Karl Maier žijú v odlišných častiach sveta (New York a Londýn), každodenne však spoločne tvoria premyslené, humorné odvážne práce naplnené jednoduchým posolstvom. Ich diela sú vystavované po celom svete.

Pozrite si spot k 21. ročníku festivalu Pohoda tu:

Zdroj: TS Pohoda, Foto: Craig&Karl

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *