Tomáš Dvořák aka Floex je hudobný skladateľ, klarinetista, producent a multimediálny umelec z Prahy. Vo svojej tvorbe skúma elektro-akustické hudobné pole s dôrazom na silnú atmosféru a náladu. Okrem svojej vlastnej hudby Floex pracoval na soundtracku k hre Machinarium (2009) a k druhému a tretiemu vydaniu hry Samorost (2006, 2016), ktoré preslávili jeho hudbu aj v zahraničí.

V utorok 13.11. vystúpi Floex s Tomom Hodgeom v olomouckom Jazz Tibet Clube.

Spolu s britským producentom Tomom Hodgeom (Piano Interrupted) vydali tento rok spoločný album „A Portrait of John Doe“. Ide o nahrávku, ktorá sa nachádza medzi modernou vážnou hudbou a elektronikou. Album vyšlo na prestížnom labeli Mercury KX (Decca Classics/Universal), ktoré je domovom umelcov ako Ólafur Arnalds, Lambert alebo Luke Haward. Ide o konceptuálnu nahrávku kde sa Floex a Hodge zamýšľajú nad témou súčasnej honby za prehnanými výkonmi a aktivitou. Skladby vznikli v spolupráci so Symfonickým orchestrom Českého rozhlasu.

Floex & Tom Hodge hrajú v obsadení: Tomáš (Floex) – klarinet, midi marimba, elektronika a synths, Tom Hodge – piano, synths, Jakub Tengler – bicie a pady. To všetko je doplnené špeciálnym light dizajnom vyvinutým v spolupráci s multimediálnym laboratóriom Dana Gregora (Initi) a Marka Čihaře (Black LightTheatre IMAGE), ktorí pomocou inštalácie vizualizuje akciu hudobníkov z orchestru.

>> Vstupné: 200 Kč v predpredaji (plus poplatky) / 250 Kč na mieste / Předprodej vstupenek v Jazz Tibet Clubu, Informačním centru Olomouc (Horní nám. 1, Olomouc), prostřednictvím SMS TICKET a GOOUT.

Text: Krištof Budke / Zdroj: Jazz Tibet Club TS + Floex

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *