Minulý týždeň sa v priestoroch bývalej Baťovej továrne v Zlíne odohral ďalší ročník módnej prehliadky EXI(S)T. Svoje záverečné práce predstavili absolventi Ateliéru Designu Odevu Univerzity Tomáša Bati. Vďaka tejto módnej akcii, odohrávajúcej sa každý rok, sa verejnosti naskytuje možnosť prísť si pozrieť tvorbu mladých začínajúcich návrhárov v spojení s industriálnou a architektonicky špecifickou podstatou mesta Zlín.

Aj keď ide o akciu organizovanú študentmi, celý jej priebeh v backstagei, rovnako ako aj samotná prehliadka prebieha na absolútne profesionálnej úrovni. Práve kvôli tomu si udalosť EXIT už niekoľko rokov zasluhuje pozornosť v známych módnych kruhoch, cez ktoré sa do popredia dostali mená ako Jan Černý alebo Lukáš Krnáč, ktorých kolekcie bolo možné vidieť napríklad aj na minulých ročníkoch pražského fashion weeku.

Tento rok svoje práce predstavili návrhári Vivien Babicová, Anežka Berecková, Kristýna Coufalová, Roman Častulík, Valerie Kamererová, Lukáš Krnáč, Helena Pálková, Gabriela Petrová, Veronika Valušková, Miroslava Cucová, Ilona Fojtíková, Nikola Gurková, Katarína Chválová, Agáta Molčanová a Lucia Sládečková.

Fotoreport z backstageu nafotil módny fotograf Tomáš Gál, vďaka ktorému si môžete pozrieť ako celá táto priateľská akcia prebiehala ešte pred začatím samotnej show.

IMG_6375

IMG_6391

IMG_6392

IMG_6408

 IMG_6495r

IMG_6511

 IMG_6526

IMG_6528

IMG_6532

IMG_6542

IMG_6544

IMG_6558

IMG_6559

IMG_6562

IMG_6566

IMG_6572

IMG_6578

IMG_6580

Pokiaľ ste módnu akciu EXI(S)T v Zlíne nestihli, príďte navštíviť jej dozvuky v brnenskom Rebelion store, kde si designové modely mladých českých návrhárov budete môcť pozrieť, poprípade aj zakúpiť.

Viac info o akcii >>> EXI(S)T x Rebelion

Text: Klára Mamojková

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *