Plnka, platforma pre spájanie nových zvukových svetov v novembri prinesie prierez toho najlepšieho z aktuálneho diania na svetovej scéne. Bratislavská FUGA sa tak opäť ocitne na mape svetových klubov a festivalov ako napr. Unsound, CTM, The Kitchen New York či londýnske Cafe Oto!

Tekutý New York Eli Keszlera

Eli Keszler patrí medzi absolútnu špičku newyorskej bubeníckej scény. Hráva s takými menami ako Laurel Halo či Oneohtrix Point Never. Jeho tekutý štýl a perkusívne kaskády sa objavili na rešpektovaných vydavateľstvách ako PAN či Shelter Press.

Sólové koncerty sú povestné bohatým zvukovým svetom balansujúcim za hranicami progresívnej architektúry a voľnej improvizácie s nezameniteľným rukopisom. Okrem koncertu v rámci masterclass Keszler porozpráva o tvorivom procese. Sekunduje Veronika Svobodová, ktorá rozpohybuje svoju kinetickú mikroscénu zvukových objektov.

Podujatie sa uskutoční 8. 11. 2018 – Event 

 

Voda je zvuk!

V Paríži usadená japonka Tomoko Sauvage premieňa vodu na zvuk. Pomocou hydrofonických mikrofónov vytvára prírodný modulárny synth s vlastnou svojvôľou. Z bublín, vĺn a kvapiek Tomoko loví podvodné spätné väzby vytvárajúc citlivý až hypnotický akustický priestor.

“Musique Hydromatique” je jedným z najpozoruhodnejších “ambientných” albumov minulého roka a to platí aj pre jeho koncertnú verziu. Za všetko hovorí zoznam odohraných koncertov, napr: Roskilde Festival, Center Pompidou Musee či prestížny Unsound.

Podujatie sa uskutoční 23.11. 2018 – Event

 

Naprieč amerikou a späť

Legendárny projekt Pan•American ovplyvnil celú generáciu. Mark Nelson a jeho vôbec prvý release na legendárnom vydavateľstve Kranky (Deerhunter / Loscil / Tim Hecker) definoval zvuk, ktorý existuje mimo čas a žánrové obmedzenia.

Od elektroniky plynúcej cez rôzne akustické nástroje, až po dokonalú synergiu organického zvuku a minimalistickej intuitívnej kompozície – filmovou hudbou podfarbené gitarové plochy Pan American sú usporiadané do hypnotických vzorcov, ktoré svojou intenzitou pripomínajú hlboké perkusívne echá a rezonujúce basové dróny dubu. Projekt sa rovnako ako Tomoko predstaví v slovenskej premiére.

Podujatie sa uskutoční 23. 11. 2018 – Event 

TS: Fuga

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *