BRNO. Pôsobenie priebežného showcase festivalu a zároveň platformy pre experimentálnu hudbu Itch My Ha Ha Ha, ktorí už do Česka pritiahli mnoho známych a úspešných mien (Boska, Young Fathers, Wiliam Basinki, Rangleklods, Mouse on Mars, …), neskončilo uplynutím marca 2016, dokedy bol projekt financovaný z nórskych fondov. Spolupráca brnianskych klubov Kabinet Múz a PRAHA/Fórum pro architekturu a média naďalej pokračuje v organizovaní zaujímavých koncertov.

Tentokrát v kolaborácii s promotérskou agentúrou BumBum Satori uvádzajú v rámci Hudba PRAHAKevin Drumm a Tyto Alba.
Kevin Drumm je 45-ročný hudobník žijúci v Chicagu, ktorý svoju kariéru začínal ako gitarista v rockovej kapele. Počas svojho dlhoročného pôsobenia okúsil rôzne zákutia experimentálnej hudby cez noise, drone, ambient až po éterické minimal zvuky, vrátane jazzu a elektronickej improvizácie, často využívajúc práve zvuk gitary narúšaný rôznymi inými nástrojmi. Jeho tvorba rozhodne nie je jednotvárna, drone metal, či občasné pasáže prostého ticha – stále je to Kevin Drumm.
Pri nahrávke Sheer Hellish Miasma si ľahko všimnete vplyv death metalu, ktorý v tej dobe počúval, naopak nahrávka z roku 2014 Trouble skôr evokuje nutkavú potrebu sedieť v tmavej izbe úplne bez pohybu – nenechať sa vyrušiť ničím, vďaka čomu by vám mohol uniknúť jediný tón.

 

Tyto Alba sú čerstvým projektom dvojice Jana Buriana a Michaely Švédové zo skupiny Kyklos Galaktikos. Hudobne sa zaraďujú k elektroakustickej hudbe s prvkami improvizácie, „sound art“, „urban shamanism“ a „generative music“ – doslova umelecká disciplína, v ktorej zvuk vystupuje ako médium, vytvárajúce vždy novú originálnu zvukovú stopu. V nedeľu 11.9. nás čaká sólové vystúpenie Jana Buriana – len pre fajnšmekrov.
Text: Denisa Funtíková

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *