Vídeň se už může začít těšit na jedinečnou show rapové rostoucí hvězdy Alyona Alyona. V pátek 25.10. vystoupí ve vídeňském klubu Camera Club. Tato akce vznikla ve spolupráci s labelem Femme DMC, který vytváří prostor pro mezinárodní ženskou hip-hopovo scénu ve Vídni.

27-letá Alyona Savranenko původně pracovala jako učitelka ve školce, dnes její postironická videa obletují celý svět. Ve videu „Залишаю свій дім“ (Opouštím svůj domov) představuje svoje rodiče, na pozadí ukrajinského předměstí rapuje vedle dětí v leopardím kožichu. Celý videoklip prolínají surrealistické grafické efekty. Svou ironií a originalitou může připomínat estonského rappera a umělce Tommyho Cashe, přezdívaného „Kanye East“.

V případě, že nerozumíte ukrajinštině, nezoufejte. Její chytlavý a naléhavý flow v jejích textech si hned zamilujete. Uvádí, že je pro ni důležité rapovat o každodenních věcech, které jsou všem lidem známé. Ikdyž mají dnes její videa miliony shlédnutí, stály jejímu uměleckému růstu společenské překážky v cestě. Jako žena v ukrajinské rapové scéně, která si nebuduje přesexualizovanou veřejnou identitu, to neměla snadné. V rozhovoru s Vogue zmiňuje, že se z počátku její tvorba nikomu nelíbila: ‚Fuj! Ženy jsou od toho, aby dělaly boršč!‘ I volba jazyka, ve kterém rapovala, se stala terčem kritiky. Rapovat ukrajinsky v zemi, kde je ruština dominantním jazykem, bylo poněkud odvážné. Až po Eouromajdanu v roce 2013 dostala ukrajinština jako výraz nacionalismu významnější roli.

Co je na Alyoně Alyoně sympatické je její uvolněné vystupování a smysl pro humor. K celé její show patří i originální outfity, které nakupuje výhradně v sekáčích. Vídeň, máš se na co v pátek těšit!

>> FB EVENT nájdeš tu <<

Text: Manuela Haug

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *