Od posledného albumu Stuarta Howarda Lustmore vydaného vo Flying Lotusovom labeli Brainfeeder pred pol rokom, je tu producent Lapalux znovu s novou hudbou. Tentokrát ide o 6 nevydaných trackov, ktoré tento britský producent nazval LPLX – Cuts Vol. 1. Svoj nový počin, ktoré pokojne môžeme označiť za EP zverejnil pred pár dňami zadarmo na stiahnutie cez Brainfeeder.

Pri zdieľaní na sociálnych sietiach uviedol Howard krátku správu: „Here’s a little collection of some pieces that never saw the light of day. Now they are getting a chance to shine.“ Prečítajte si tracklist a vypočujte si novú zbierku skladieb.

Cuts Vol. 1:

1. Throw Dem Bands
2. Fk Yw
3. Goblin
4. Fracas
5. Olefin
6. Thru U

Lapalux debutoval s EP Forest, ktoré vyšlo ešte v roku 2008. Po ďalšom EP Many Faces Out of Focus prišli v roku 2012 dve nahrávky, ktoré vydal už etablovaný a kultový label z Los Angeles – Brainfeeder. Všetko to bola Lapaluxova príprava na plnohodnotné albumy. Za túto dobu zbieral skills a poctivo trénoval na svojej hudobnej produkcii a zatiaľ remixoval songy od umelcov ako Knxwledge, Bonobo, Mirrors či Fluker Love. V roku 2013 vydal prvý album Nostalchic, ktorému dal Pitchfork pozitívne hodotenie: „Lapalux tu sampluje ako by to bolo výtvarné umenie. Rovnako precízne ako premyslené mozaiky.“

Našim najobľúbenejším počinom aj tak ostáva najnovší album Lustmore z apríla tohto roku. Vypočujte si ho tu. Na dnešnej párty v Nu Spirit Clube vystúpi okrem Lapaluxa aj slovenský FVLCRVM, Jimmy Pé či DJs Biomat a Inso. Tento hudobný klub v centre Bratislavy potvrdzuje svoju skvelú a svetovú produkciu. Koncert je v rámci série šiestych narodenín Nu Spiritu, kde vystúpil už napríklad aj Francúz Big Dope P.

Lapalux_photoMarielleTepper

Foto: Official foto Lapalux

Náš redaktor Jozef „Dodo“ Gál bol tento rok vo Varšave na koncerte Flying Lotusa, kde hral tiež aj Lapalux. Niektoré z týchto skladieb hral priamo naživo. Pozrite si video report z tohto koncertu v našom článku. Tento unikátny producent elektronickej hudby sa predstaví už tento mesiac v bratislavskom klube Nu Spirit Club. FB Event nájdete tu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *