Tento rok sme prvýkrát mediálnymi partnermi festivalu Luhovaný Vincent, ktorý sa už tradične po 9. rok uskutoční v českých Luhačovicích. Hlavnou témou tohto ročníka budú „Periférie“.

Luhovaný Vincent sa koná od 28. júna do 1. júla 2018

Za vizuálem stojí nová grafička festivalu Bára Růžičková, studentka Fakulty výtvar­ných umění Vysokého učení technického v Brně (VUT), která má za sebou také studium na Royal Academy of Fine Arts v Belgii. Ve své práci se věnuje grafickému designu a ilustraci, momentálně se zajímá o propojení grafického designu a textilu. A již brzy se můžete těšit na její lázeňskou fashion kolekci pro Luhovaného Vincenta.

34392718_1722189114539832_44510481255235584_o

„Pro vizuál letošního ročníku jsem navrhla kolekci oblečení a produktů, která funguje na několika úrovních – jako vizuální iden­tita, prodejní merch a při předprodeji akreditací.

Je inspirovaná typickými produkty, které v lázeňském městě potřebujete. Kolekce se skládá z županů, ručníků a lahví. Na vizuálu jsem také spolupracovala s fotografem Filipem Beránkem, a s návrhářkou Pavlou Miklasovou,která kolekci doplnila plavkami Plove,” dodala Bára Růžičková.

vincent3M-9785-1

Nechte se zavést na konečnou vlakovou stanici na přímé trase z Prahy do srdce pe­riferie! Tématem devátého ročníku je periferie, “V tématu periferie nacházíme speciální kouzlo, které v nás probouzí zvědavost a zbystřuje vnímavost vůči všemu neokázalému, dosud neobjevenému či tomu, co se vymyká. Letos budeme umění prezentovat přednost­ně mimo místa, kde obvykle konzumujeme kulturu. Hodláme dát prostor umělcům tvoří­cím mimo tradiční kulturní centra, na periferiích (předměstích, maloměstech atd.) Zároveň pomyslně vyšlápneme mimo obvyklé žánry a nabídneme prostor umělcům či skupinám, kteří se pohybují mimo hlavní proud,” řekla ředitelka festivalu Magdaléna Petráková.

Druhá vlna předprodeje akreditací na celý festival za 350 Kč probíhá do konce června. Novinkou letošního ročníku je možnost zakoupení akreditace s festivalovým merchandisin­gem za zvýhodněnou cenu. Ke koupi bude akreditace spolu s lahví z limitované edice za 420 Kč, akreditace a ručník z limitované edice za 1000 Kč a akreditace spolu se skvostným vyšívaným županem za 1500 Kč.

vincent3M-0460

Luhovaný Vincent se letos uskuteční od 28. června do 1. července v lázeňském městě Luhačovice. Aktuálne info na evente festivalu tu

Originální festival za dobu své existence nabídl 250 bodů programu a přilákal více než čtyři tisíce návštěvníků. Do organizace se zapojily dvě stovky dobrovolníků.

Zdroj: TS Luhovaný Vincent

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *