Kai Campos a Dominic Maker sa stretli na Southbank University v Londýne a spojila ich chuť robiť hudbu inak, dať jej nový tvar. Debutový singel “Maybes” z roku 2009 naštartoval ich kariéru a to, že Mount Kimbie sú úspešní dokazovalo ich stále narastajúce publikum aj názory kritikov. Takmer zo dňa na deň sa stali vedúcimi postavami britskej nezávislej elektronickej scény a podpísali zmluvu s vychýreným labelom WARP. Pred štyrmi rokmi vydali album “Cold Spring Fault Less Youth” a aj keď duo od tej doby pracovalo na niekoľkých remixoch a EP, čas na ďalšiu veľkú vec prišiel až teraz.

MeetFactory privíta Mount Kimbie už v utorok 14.11.!

Už v apríli Mount Kimbie vypustili do sveta singel “We Go Home Together”, ktorý zaznamenal pozitívne ohlasy. Magazín Pitchfork ocenil minimalizmus nechávajúci vyniknúť vokály Jamesa Blakea a taktiež závan zmeny v tvorbe Mount Kimbie. „Nie je to zábavná pieseň,“ napísal Pitchfork „ale signalizuje, že Mount Kimbie vstupujú do nového sveta. Nie je to elektronická pieseň, ale skôr gospel. Je vzrušujúce vidieť ich robiť niečo inak.“

Na albume Mount Kimbie sa objavila aj ich dlhoročná kamarátka Mica Levi a.k.a. Micachu, s ktorou spolupracovali na singli “Marylin”. Podľa slov kapely je táto speváčka ich zdrojom inšpirácie už mnoho rokov a priniesla do pesničky kus svojej vlastnej osobnosti. Videoklip k singlu natočil módny fotograf a filmový režisér Mark Lebon, ktorý je známy svojou spoluprácou s Vivienne Westwood, Jean-Paul Gaultierom alebo Johnom Gallianom. Ďalšie featuringy na albume pokrývajú Andrea Balency alebo King Krule.

V rámci jesenného turné Mount Kimbie avizujú kopu novej hudby a nápadov, ktoré pretavili do albumu Love What Survives. Naposledy v MeetFactory ukázali pútavú svetelnú show a svojimi novými trackmi rozšírili hranice dubstepovej scény o ďalší stupeň. Po roku sú späť a my sa tešíme, že vystúpia zas o krok vyššie.

Vidíme sa na koncerte!

Text: Denisa Funtíková + Klára Mamojková

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *