Mišo Löwy, ktorý sa predstavil aj so svojou manželkou Petrou Matouškovou na Pecha Kucha Swine Days edition na Stanici Žilina-Záriečie v apríli tohto roku, zorganizoval svoju prvú výstavu NEUHLAZENA. Prostredníctvom nej sa otvára mestu Ostrava, jej obyvateľom, ale aj svojim kamarátom a známym.

Počas nášho prestupovania medzi spojmi na ceste do Katovíc na OFF Festival sme sa zastavili aj u nášho kamaráta Miša, ktorý nám s radosťou ukázal všetky novinky, ktoré Ostrava ponúka. Jednou z nich bola pojazdná kaviareň so skvelou kávou od Davea, no zaujímavé bolo i miesto, kde predávajú vždy čerstvé a originálne donuty JustDonut či samotné miesto výstavy – bistro HogoFogo, v  v termínoch 2.8. – 7.9.2016.

Sám Löwy hovorí: “Výstava mapuje čas približne dvanástich mesiacov, keď som vytváral jednotlivé diela. Diela sú spracované rôznymi technikami. Vytvoril som pôvodné kresby tušom, grafiky tlačené z tetrapakov, linoryty a drevoryty, sieťotlač, asambláže a jednu sériu ručne kolorovaných sošiek z odliatku. Prierez techník mi poslúžil ako štúdia rôznych povrchov a ich vlastností od papiera až po drevo.

14495337_1838271013077106_3576720055319985352_n

Ostrava a Mišo sa našli. Pred pár rokmi som navštevovala toto mesto pomerne často. Ostrava (!!!) bola len miesto plné komínov, tovární, typického dialektu a Jarka Nohavicu. No deje sa tam toho oveľa viac. Pri hlavnej rieke Odra sa v lete konajú napríklad premietania filmov, pričom sedíte na loďke.

jazzevcik

“Jazzevčík” Kresba tušom, akvarel – PREDANÉ

Česko je stále napred nielen v kultúrnych, ale už aj v komunitných podujatiach. No ako sme sa zhodli s Mišom ⎼ všetko je o ľuďoch. Väčšina sa vracia zo svojich potuliek po svete domov, do svojich rodných kútov. Aj vďaka nim vznikajú skvelé miesta, v ktorých viete zotrvať aj viac hodín vonku na vzduchu a stretnúť pritom nových priateľov. Niekedy je to známy filmár alebo niekto, kto vám poradí miesto na najlepšiu ázijskú polievku v meste v skrytom hangári.

dsc_0070

Výstavu Miša Löwyho si môžete pozrieť tu.  

Momentálne 30% OFF na všetky tričká z dielne Handsome Pickles. Objednávať môžete tu.

Autor: Verana Dobal

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *