Budoucnost není jen jedna. Budoucnost není jen naše. Týmito slovami sa prezentuje akcia NO ONE FUTURE, ktorá bude prebiehať v priestoroch Paláca Akropolis. Pásmo koncertov, performance, interaktívnych prezentácií a workshopov prepojí nemecké a české progresívne scény.

17. novembra od 15:00 – 22:00 NO ONE FUTURE

Producent N1L představí svou poslední nahrávku, která vyšla na proslaveném labelu Opal Tapes a spojuje noir psychedelii a naléhavost industriálu, producentka a performerka Dmitrievna odhalí svou zálibu v raveových beatech, progresivní hudební kolektiv a label z Lipska PH17 přiveze tři své umělce (SOLARIS, Stanley Schmidt a Hobor).

Mezi dalšími vystoupí také New Magic Media, DJka, VJka a členka kolektivu BCAA či audiovizuální umělkyně a architektka DVDJ NNS. Skladatel a sound designer Martin Tvrdý ve spolupráci s light designerem Karlem Šimkem připravili audiovizuální světelnou instalaci, která k návštěvníkům promluví u vchodu do Paláce Akropolis.

Přednášková část představí pražskou knihovnu syntezátorů Prague Synth Library, iniciativu a festival DGTL FMNSM, Institut botanické lingvistiky a nabídne performativní přednášku Terezy Stejskalové „Feministická (umělecká) instituce“.

Program proběhne v rámci celorepublikové akce Noc divadel 2018 a vstup na všechny části programu je zdarma.

 

Stanley Schmidt (PH17)

Spoluzakladatel Rivulet Records a rezident klubových akcí Buttons v berlínském klubu About Blank je na scéně aktivní už přes deset let. Pod vlastním Jonas Holfeld komponoval hudbu ke krátkému filmu  „Lepidoptera“ a také divadelním představením „Zeit der Kannibalen“. Jeho audiovizuální projekt „Infinite Zoom“, na kterém spolupracoval se Sebastianem Helmem, měl premiéru letos v berlínském Funkhausu.

Hobor (PH17)

Luis Kürsten alias Hobor se zabývá především experimenty s „mikro-zvuky“, využívá modulární syntezátory i gramofony a navazuje na tradici minimalistické elektroniky. Svou hudbu označuje také jako “symfonii zapomenutých nechtěných zvuků”. Společně s Jonasem Feldmannem produkuje pravidelnou měsíční rozhlasovou show Binaural Beats zaměřenou na ambient, free jazz, generativní hudbu a příbuzné experimentální volné formy.

Solaris (PH17)

Maria Lehman alias SOLARIS je rezidentkou Institut Für Zukunft v Lipsku, kde pořádala odpolední party Sunday Service a působila jako booking agentka. Ve svých setech kombinuje break beat, techno i ambient. Společně se Stanley Schmidtem hrají pod pseudonymem „Monsanto High“.

N1L (Opal Tapes)

Producent, zvukový umělec a DJ ve své hudbě pracuje s prvky abstraktního sound designu, noir psychedelie i naléhavého industriálu. Jeho aktuální EP Water Memory vyšlo v červnu na labelu Opal Tapes a dočkalo se srovnání s tvorbou Arcy, Rabita nebo Ziúr.

Dmitrievna

Producentka a performerka Dmitrievna má nejraději úderné raveové beaty. I když přesídlila do Berlína, ve své hudbě stále čerpá ze svých slovanských kořenů, které sahají do Čech a na Ukrajinu. Její hudba je velmi osobitým spojením hardcorového techna a tranceu, lidových tradic a experimentálního popu.

NEW MAGIC MEDIA

DJka, VJka a hudební publicistka se zaměřuje především na postklubovou kulturu, která výrazně pracuje s politickým kontextem. Je spoluzakladatelkou audiovizuálního kolektivu LOL LAB. Uvádí a kurátoruje svůj pořad na Radiu Wave.

DVDJ NNS

Audiovizuální umělkyně a architektka Kateřina Blahutová je známá česká DJka a VJka. Spolupracovala například s Midi Lidi nebo Katarziou. Zároveň se podílela na experimentálních projektech např. ve spolupráci s kolektivem Lunchmeat a je spoluzakladatelkou kolektivu a klubové noci KSK.

Tvrdý/Šerosvit

Skladatel a sound designer Martin Tvrdý ve spolupráci s light designerem Karlem Šimkem připravili audiovizuální světelnou instalaci, která k vám promluví u vchodu do Paláce Akropolis.

INTERAKTIVNÍ PŘEDNÁŠKY A WORKSHOPY

Institut botanické lingvistiky studuje strukturu a modifikace jazyka, který rostliny produkují. Členové institutu chtějí nechat rostliny promluvit v naději, že jejich hlas nám pomůže chápat přírodu kolem nás. Institut v současné době experimentuje například s bioakustikou, zkoumá, jak rostliny produkují, přijímají a vyhodnocují zvukové signály.

Feministická (umělecká) instituce

Performativní přednáška kritičky umění, kurátorky a zakladatelky iniciativy tranzit.org Terezy Stejskalové. „Feministická (umělecká) instituce” je soubor pravidel, kterými se síť spřízněných organizací kolem tranzit.org řídí a snaží se prohlubovat debatu nejen o sexismu v uměleckých institucích, ale také o roli péče v jejich praxi.

Synth Library Prague

Prezentace a workshop Alissy DeRubeis a Marie Čtveráčkové, spoluzakladatelek Synth Library v Portlandu a Praze. Představí nezávislé knihovny syntezátorů, které jsou otevřeny hudebníkům a hudebnicím se zájmem o elektronické hudební nástroje. Cílem je přispět k větší diverzitě a kultivaci elektronické scény a hudebního vzdělávání obecně.

DGTL FMNSM

Iniciativa dgtl fmnsm se zabývá možnostmi emancipace prostřednictvím technologií a feminismu. Představí jí kurátorka Ula Heinrich, která je zapojena do mnoha queer feministických projektů, pořádá koncerty společně se svým kolektivem “böse und gemein” a spolupracuje s odbornicí na komunikaci a aktivistkou Laurou Meritt spoluzakladatelkou PorYes, Feminist Porn Award. Připojí se k ní také umělkyně Anja Kaiser, jejíž specializace je grafický design.

NO ONE FUTURE  je tvůrčí iniciativa kurátorek a umělkyň Marie Čtveráčkové alias Mary C (Synth Library Prague, Radio Wave) a Anne Lippert alias Sinosc (team CYNETART) a kulturního manažera a kurátora Thomase Dumkeho (team CYNETART/ reprezentant TMA Hellerau) ve spolupráci s Palácem Akropolis, drážďanským festivalem CYNETART a Trans-Media-Akademie Hellerau. Akce se uskuteční se za podpory Česko-německého fondu budoucnosti.

TS: NO ONE FUTURE

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *