„Ahojte,

moje meno je Martin Valihora už niekoľko rokov organizujem One Day Jazz Festival, a jedným z miest, kam sa rád s týmto projektom vraciam je mesto Žilina. Touto cestou Vás osobne pozývam na jesennú edíciu, ktorá sa uskutoční 9.11.2017 o 19:00, tentokrát v Dome Odborov Žilina.“

Keď nám prišiel tento mail okamžite sme spozorneli. Úctihodný projekt bubeníka Martina Valihoru One Day Jazz, ktorý každý rok pozýva na Slovensko svetové aktuálne špičky jazzovej hudby, rešpektujeme. No táto edícia je pre Swine Daily obzvlášť zaujímavá. Ronald Brunner Jr. je skvelý bubeník, držiteľ Grammy, brat Thundercata, ktorý nás očaril neskutočným výkonom v bratislavskom Nu Spirit Clube v roku 2015 (počas Red Bull Music Academy Night). Bol to vlastne prvý koncert, kde sme sa zúčastnili ako Swine Daily.

Okrem koncertu Ronalda Brunnera Jr., ktorému vyšiel pozoruhodný debut Triumph v marci tohto roku, predstaví aj slovenský bubeník svoj nový hudobný projekt White Moon Session.

Ronald Brunner Jr.

Profesionálnu kariéru odštartoval Brunner už ako 15 ročný (začal hrávať už od 2 rokov) a o pár rokov neskôr sa stal stabilným členom skupiny Kennyho Garretta. Svoju žánrovú všestrannosť dokázal, keď sa stal členom thrash metalovej legendy Suicidal Tendencies.

Ocenenie Grammy získal v roku 2010 ako člen kapely Stanleyho Clarka. Po boku Marcusa Millera absolvoval v tom istom roku turné Tutu revisited a o tri roky neskôr dostal príležitosť zahrať si s Princeom. Na konte má tiež spolupráce s Kendrickom Lamarom, bratom Thundercatom, Erykah Badu, Georgeom Dukeom, Al Jarreau a ďalšími špičkovými umelcami. Nevšedný koncert svetového jazzu v Žiline, odporúčame!

Text: Krištof Budke, Zdroj: email Mestského divadla Žilina + One Day Jazz Festival

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *