V piatok 27. 9. od 20:00 prebehne vrámci jedenásteho ročníku Ostrava Kamera Oko unikátny audio-vizuálny večer „STORY“. V Kostole sv. Václava v Opave sa predstaví viacero jedinečných umeleckých projektov. Sakrálna atmosféra kostola sa tak prepojí s experimentálnou elektronickou hudbou umelcov z celého sveta, z ktorých viacero vystúpi v českej premiére. Ako tvrdia organizátori, dôraz bude aj na vizuálnej zložke podujatia. Na starosti ju bude mať brnenské kreatívne zoskupenie MAESS, ako aj samotní pozvaní interpreti.

► Antwood (CA) presents Delphi – AV LIVE

Kanadský producent Tristan Douglas představí českému publiku svou novou desku Delphi, vztahující se k otázce pronikání technologií do našich romantických vztahů. Vydalo Planet Mu.

★ SWINE EXTRA TIP ★► Low Jack (FR) – LIVE

Philippe Hallais osciluje ve své elektronické tvorbě na pomezí žánrů, jako DJ se však usadil především ve vodách experimentálního techna. V roce 2014 vydal desku s názvem Garifuna Variations, ve které vzdává prostřednictvím nahrávek povídek a zvuků etnika Garafuna hold zemi svého původu – Hondurasu. Velmi důležitá byla také jeho spolupráce s Dominickem Fernowem na projektu Rainforest Spiritual Enslavemen (odporúčame).

Důležitá kolaborace, která si odbyde světovou premiéru na Berlin Atonal a hned vzápětí zamíří do Opavy.

► Shapednoise (IT) + Pedro Maia (PT) presents Aesthesis – AV LIVE

Sicilský producent usazený v Berlíně – Nino Pedone alias Shapednoise ostří své zvuky tvrdostí dystopie. V jeho tvorbě se mísí industrial, jungle, ambient i drone.

Pedro Maia je portugalský experimentální filmař pracující především s 16mm a 8mm filmovým materiálem. Kromě své vlastní umělecké tvorby je známý také svou spoluprací s hudebníky jako Vessel, Shackleton, Visionist, Jacaszek, Tropic of Cancer, Demdike Stare, Fennesz a mnohými dalšími.

► SWAN MEAT (US/DE) – LIVE

Reba Fay – básnířka, producentka a DJ z Chicaga propojující při svém projevu mluvené slovo s industriální elektronikou. Vydává pod labelem Bala Club.

► Philipp Otterbach (DE) – DJ SET

Berlínský DJ, dříve jeden z prvních rezidentů legendárního Salon des Amateurs v Düsseldorfu.
Jeho akutální deska The Rest is Bliss funguje jako uklidňující pulzující tok zvuku, který vás zanese daleko od civilizace.

★ SWINE EXTRA TIP ★► Nazar – HYBRID SET (ANG/UK)

Nazarův hudební svět se věnuje problematice extrémního násilí, nespravedlnosti a represe ze strany státu v Angole, do které zasahují jeho kořeny. Byl vychován v Belgii, ale po občanské válce se do Angoly vrátil a začal zde vytvářet svou vlastní “rough” podobu místní hudby kuduro. Ve svém posledním EP nazvaném The Enclave představuje tvrdou každodennost místního života i naději pro budoucnost této africké země. Jeho tvorbu hledejte pod vydavatelstvím Hyperdub Records.

Vstupenky na tuto událost zakoupíte prostřednictvím portálu GoOut. Zvýhodněná cena 350 Kč platí do konce srpna. K celotýdenní festivalové akreditaci si pak vstupenku můžete zakoupit za jedinečných 200 Kč.

Zdroj: TS Ostrava Kamera Oko poskytla pre Swine Daily Štěpánka Ištvánková

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *