Dnes, 8. marca, sa po celom svete oslavuje Medzinárodný deň žien. Tento sviatok, ktorý ustanovila Organizácia spojených národov a pripomína si hnutie za práva žien, prebieha každoročne od roku 1908. Pri tejto príležitosti sme dali dokopy výber našich siedmich rozhovorov s originálnymi ženami naprieč hudbou, ilustráciou, dizajnom, fotografiou či iným druhom umenia. ❤️️

(1) Naša redaktorka Klára Mamojková počas svojich štúdii v Utrechte spravila rozhovor s holandskou grafickou dizajnérkou Lyanne Tonk.

(2) Nielen o jej vlastnom umení sme sa rozprávali so slovenskou maliarkou Katarínou Janečkovou-Walshe, ktorá momentálne tvorí v americkom Texase.

(3) Po krátkom rozhovore s unikátnou brazílskou multimediálnou umelkyňou COLLA GG, pre nás vytvorila aj hudobný mix.

(4) V Bratislave usadená výtvarníčka Alexandra Barth nám porozprávala, ako sa darí na Slovensku umelcom.

(5) Mladá Newyorčanka Amber Vittoria nám zasa rozprávala o svojich inšpiráciách a prácach pre Victoria’s Secret, Sony Music, Adidas ši Interscope Records.

(6) Jednym z našich prvých umeleckých objavov zo série mladých výtvarných umelcov z celého sveta bola taktiež v New York City usadená ilustrátorka a umelkyňa Amrita Marino.

(7) A ako posledný vám odporúčame rozhovor s českou fotografkou Marii Tomanovou, ktorá už niekoľko rokov pracuje a fotí v amerike.

Swine Daily

❤️️

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *