Za jednoduchou myšlienkou oživiť zlínsku kultúru stoja študenti vysokej školy. Ich láska k hudbe a dalo by sa povedať deficitné hudobné dianie v tomto meste, ich spojilo a vznikol tak projekt Patti Zóna. Tento projekt nie je na scéne dlhú dobu, avšak už za tú krátky čas priniesol do Zlína interpretov nielen z Českej republiky, ale aj zo zahraničia. Na miestne pomery ide o odlišný pohľad na hudobnú kultúru skrz alternatívne a nové žánre.

Patti Zóna a Jeden Svet Zlín spojili sily a najbližšie sa môžte tešiť na Schwarzprior a Dmitrievnu v Photogether Gallery už 28. marca!

Swine Daily: Povedzte nám ako to cele začalo? Kde siaha začiatok vašej produkčnej a promotérskej skupiny?

Marie: S Matějem jsme se poznali asi před dvěma lety ve škole, šli jsme do hospody, kde jsme zůstali až do rána. Později jsme se poznali více a zjistili jsme, že máme podobný vkus. Oba jsme chodili na stejné koncerty do Ostravy a Brna.

Matěj: Vyrůstali jsme na tom stejném, ale spojili jsme se až později v jeden obří patizón. Jinak ten náš název nemá žádnou bohatou historii. Vlastně jsme si první řekli, že uděláme koncert a až pak jsme vymýšleli název.

23674979_323437304731452_7648066790637225380_o

Ako ste začali priberať do vašej agentúry kapely? Koľko zastupujete aktuálne kapiel či umelcov?

Matěj: Tyjo agentura, to asi slyším poprvé. Já bych řekl, že jsme spíše „množírna tykví“.

Marie: Nejsme agentura. Zatím fungujeme jen jako DIY promotéři. Ale tak třeba jednou…

Akých hudobných interpretov a kapely ste mali možnosť v Zlíne hostiť? Máte nadviazanú stálu spoluprácu s nejakými priestormi, sponzorom alebo aj mestom Zlín, alebo si všetko organizujete samostatne?

Marie: Mimo české interprety, jsme hostili například Mystery Language ze Švédska, nebo Wild Arrows z USA. Projekty se propojují, směry se přibližují.

Matěj: Myslím, že jich bylo celkem zhruba 30.. Ze začátku jsme sázeli jen na české a slovenské kytarovky, ale teď střídáme indiečko s technem. Momentálně jsmedo Photogether Gallery. Bývalý protiatomový kryt pod poliklinikou.

Marie: Jo, ve Photogetheru se nám fakt líbí. Je možnost tam vytvořit site specific art.

Ako ďaleko ste sa posunuli odkedy vaša skupina uzrela svetlo sveta? Aké cenné lekcie z hudobného sveta ste sa naučili od vášho vzniku?

Matěj: Jsme rozvážnější. A snažíme se to aspoň nějakým způsobem spočítat dopředu.

Marie: Matěj se naučil vařit nejlepší veganský guláš. A za to máme pár nových triček a CD od kapel. A vlastně i jeden vinyl 🙂 Taky už zveme i DJs. Zapojujeme naše kámoše. Mám pocit, že se kolem Patti pohybuje komunita fakt supr lidí.

Marie, nedávno si zastupovala Patti Zónu na konferencii festivalu Ment v Ljubljane, povedz nám o tom niečo viac, ako to prebiehalo? Je pre teba dôležité cestovať za festivalmi do zahraničia?

Marie: Ment byl skvělý! Byl to pro mě docela přelomový moMent. Uvědomila jsem si, že se chci hudbě věnovat naplno. A že tu je vždycky někdo, kdo mi pomůže, když to potřebuju.

15137653_137967386684081_5939642962919567612_o

Ako vidite budúcnosť Patti Zóny? Máte nejaké väčšie plány do budúcna? Čo si kladiete za cieľ v roku 2018?

Matěj: Nechci to zakřiknout, ale vypadá to, že v září pojedeme na semestr do Jižní Koreje.

Marie: A já doufám, že se tam povede zprostředkovat nějaký event.

Matěj: Naše plány do té doby jsou – akce koncem března ve spolupráci s festivalem Jeden svět Zlín a chceme se držet tématu Aktualizace systému. Už se nám v hlavách rýsuje i duben.

Akých umelcov z českej aj svetovej scény nám odporúčate sledovať v roku 2018?

Marie: BCAA system. Každý live stream je něčím zajímavý a dobře zvláštní. Ze zahraničí mě dost baví projekty FFX nebo Sequoyah Tiger.

Matěj: Z té české scény určitě Lowmoe. V říjnu jsme jim dělali koncert, který byl naprosto luxusní, ale od té doby se každým koncertem posouvají úplně na jiný level. Co se týče zahraničních interpretů, tak mě napadá SOPHIE. Žádná novinka, ale ty poslední songy jsou fakt psycho.

Otázky: Mária Karľaková

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *