Michal Stolárik, známy aj ako DJ Michael Priest organizuje sériu klubových eventov Hochspannung! už vyše 10 rokov. Spolu s Bad Mojom priniesli do Bratislavy mená ako Sinjin Hawke, Disclosure či SOPHIE. Okrem práci v hudbe sa živí ako grafický dizajnér a kurátor.

Tento rok má naplánované viaceré zaujímavé umelecké udalosti, ako veľkú skupinovú výstavu Antroporary v Galérii Jána Koniarka, výstavu Jaroslava Kyšu v trnavskej synagóge či ANYTHING GOES pt. 2.: Techno ed. vo White & Weiss Gallery.

Cover Michaela Priesta na jeho playlist, ktorý sa nachádza pod rozhovorom

Fanúšikovia evidujú Michaela Priesta ako DJ-a a jedného z organizátorov klubovej série Hochspannung! Čomu sa aktívne venuješ, keď nehráš alebo neorganizuješ párty?

Život mi vypĺňa niekoľko pracovných a voľnočasových aktivít, ktoré sa snažím skĺbiť tak, aby mi dávali zmysel. Živím sa ako freelance grafický dizajnér, pričom pracujem pre jednu malú bratislavskú eventovku. Často nie až tak kreatívnu prácu prestriedavam vizuálmi pre iné klubové noci či hudobné projekty. Vyštudoval som dejiny umenia a činný som aj ako kurátor a kritik súčasného umenia. Ako freelancer pripravujem výstavné projekty pre rôzne galerijné inštitúcie a aktuálne som na čiastočný úväzok zamestnaný na kurátorskej pozícii v Galérii Jána Koniarka v Trnave. Inak je to rodina, mačka a trochu pohybu.

Ako počúvaš hudbu, kedy a pri akej činnosti máš čas počúvať hudbu? (Z mobilu, zo Spotify/SoundCloud, v aute, cez notebook, pri práci, pri oddychu, doma?)

Hudbu počúvam hlavne keď sa presúvam, alebo pracujem. Ostatné roky je to primárne Spotify, SoundCloud a NTS Radio. Moje hudobné štatistiky hovoria aj to, že posledné dva roky počúvam hudby menej a prednosť dávam skôr podcastom.

Ako vyzerá tvoja príprava pred DJ setom v klube? Dlho hľadáš novú hudbu, triediš si ju, ak áno ako?

Snažím sa priebežne sledovať nové releasy a objavovať tracky, ktoré som ešte nestihol spoznať. Bandcamp, promá od producentov a vydavateľstiev, Soundcloud alebo záznamy z rôznych rádio shows. V procese prípravy sa snažím byť čo najviac systematický. Keď ma nejaký track osloví, stiahnem ho a priradím mu vlastné komentáre. Väčšinou reagujú na štýl (techno, UK techno, acid, electro, breaks, atď), rytmiku (rovné, polámané, tooly..), vibe (uplifting, temnota, peak time, afterparty, warm up track) a rôzne detaily, ktoré sú pre mňa dôležité (vokály, špecifcké zvuky, zmeny tempa, drony, a i.)

Z disku tracky putujú na externý disk, odtiaľ do Rekordboxu, kde si vytváram mesačné playlisty a žánrové kategórie. Priraďujem cue pointy, prípadne vytváram loopy. Pred každým DJ setom si prirpavím playlist tvorený trackmi, ktoré si myslím, že sa na daný event, priestor či čas hodia a mám chuť ich zahrať. Zväčša si pripravím päťnásobok toho, čo reálne stihnem zahrať. DJ set je pre mňa fluidná situácia, preto rád využívam všetky zákutia svojej knižnice.

Výber novej obľúbenej hudby Michala nájdete nižšie alebo na našom Spotify. Tento mesiac ešte vyjdú playlisty Tomáša Motala, Palta (trap) či Swine Advisor Marec.

1. Leon Vynehall – Midnight on Rainbow Road

Keby bol Lost in Translation natočený dnes, bola by táto krása na jeho soundtracku. Emocionálna bomba s melódiou, ktorú už nezabudneš. Ukradnuté od kolegu Bad Moja.

2. Charlotte Bendiks – Bon-Sexy

Jednoduchá rytmika, chytľavý groove, toto ťa rozhýbe. Sexy pre-primetime vibes.

3. Tamburi Neri – Pechino

Rytmický slowburn s talianskym prednesom. Prajem si viac takýchto obskurností vo svojich setoch. Tutto bene.

4. Happa – Clip

Zvukové textúry, gradácie a nečakané twisty. Už ako 14 ročný sa Happa dostal do záujmu popredných DJs. Jeho debut na Whities krásne zapadol do sound designovej kurately Taskera.

5. Perko – Rounded

Čistá romantika, počkaj však na tie momenty a vypočuj si to v klube. Funkčné monštrum, ktoré pohladí.

6. Anunaku – Teleported

Anunaku AKA TSVI na Martynovom labeli bolo pre mňa prekvapenie. Rytmické štúdie, ktoré ti odteleportujú dekel. Dochutené orientálnym korením.

7. Batu & Lurka – Curved (Bambounou Hyper Street Remix)

Bristolská tradícia, trochu 2stepu, trochu techna, trochu bassu. Bambounou dobrý, ako dlho nie.

8. Peder Mannerfelt – A Queen

Mám úchylku na všetky projekty a výmysly tejto excentrickej postavičky zo Švédska. Electro, bass, trochu politiky a humoru. Odporúčam prekútrať jeho Bandcamp.

9. Tzusing & TSVI – 24hr

Je to techno alebo dubstep? Funkčný tool, so správnou dávkou ‚wtf‘ momentov. Úspešne odskúšané na parkete.

10. Egyptian Empire – The Horn Track (Luke Slater Khufu Remix)

Tento banger som dávno zmeškal a objavil až po rokoch. Funkčné techno s prvkami EBM a italo disca, ktoré ti otvorí tretie oko.


Otázky: Krištof Budke

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *