Už túto sobotu 16. marca sa bude v bratislavskej A4 konať každoročný zraz domácej experimentálnej scény. “Festival skutočne súčasnej hudby” (s tak trochu ironickým nádychom) vás v krátkych setoch prevedie novými zvukmi z tvorby súdobých slovenských umelcov. Kým si na Kraa! kúpite lístky v predpredaji a dáte „going“ na FB, my vám predstavíme niektorých z účinkujúcich.

Počas sobotňajšej noci si vypočujete nový set hudobníka a producenta Adama Dekana, ktorý pomocou nahrávok, modulárnych syntetizátorov a kláves vytvára ruchy aj jazzové harmónie.

Pôvodne virtuózny klavirista Fero Király sa tentokrát ukáže inak; ako priekopník slovenského live codingu predvedie programovanie zvuku priamo na pódiu. So svojimi sólovými albumami vystúpi tiež polovica dua Tittingur (nedávno získali nomináciu na cenu Radio_Head Awards) Dominik Suchý. Svoju druhú polovicu vynechá tiež Tomáš Prištiak (duo Tante Elze), hudobný experimentátor a multiinštrumentalista tiež zahrá sólo.

 

 

Nomináciou na cenu RHA, v kategórii Experimentálna hudba, sa môže popýšiť aj elektroakustické trio improvizátorov Daniel Kordík/Michal Matejka/Miroslav Tóth, v zložení syntetizátor, gitara, saxofón a spev. Ďalšími umelcami šiesteho Kraa! Budú Krajné Čierno, Swag Ensemble, Tigris Argentum, Veronika Škutová + Kamilé Čekauskaité.

 

 

Text: web A4 + Denisa Funtíková

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *