„I’m chill AF, but crazy at the same time.“ Takto seba opisuje 21 ročná Britská speváčka IAMDDB, vlastným menom Diana De Brito z Manchesteru. Sebavedomá, charizmatická, s krásnym hlasom a originálnym prejavom. Hudba vždy bola veľkou súčasťou jej života. Jej otec je saxofonista a v detstve bola takmer neustále obklopená hudobnými nástrojmi a kreatívnymi ľudmi.

13321669_1730447360565368_1901748741935505414_n

Písať a produkovať hudbu začala seriózne len pred dvomi rokmi. O rok neskôr sa vrátila z polročného hudobného pobytu z Angoly, počas ktorého sa venovala jazzu a s jej otcom vystupovala dokonca aj na národnom jazzovom festivale. Keď sa vrátila domov, zmenila meno na IAMDDB. V súčasnosti sa jej dostáva veľkej podpory fanúšikov a médii. Všimli si ju médiá ako DUMMY Mag, MTV, a na rozhovor do BEATS 1 rádia si ju pozvala aj Julie Adenuga.

Pre jej tvorbu sú charakteristické témy lásky, spieva/rapuje o osobných životných skúsenostiach, venuje sa aj téme autentickosti a originálnosti.

Kreatívna IAMDDB zvláda režirovať aj vlastné videoklipy, ktorým havným charakterom je, že sú jednoznačne low budget. Z hudobných štýlov ju najviac inšpiruje jazz, trap a hip-hop, ktorý spracúvava do svojho unikátneho štýlu. Hudobne zapadá medzi súčasné speváčky a raperky ako Ray Blk, Nadia Rose, Lianne La Havas, Jorja Smith a svoju hudbu definuje ako “Urban Jazz”, ktorý je veľmi atmosferický a melodický.

3.11. vystúpi IAMDDB v Camera Clube vo Viedni. V spolupráci s organizátormi Can You Dig It vám prinášame súťaž o 2 lístky. Stačí napísať na email >> kristof@budke.sk do piatku 23:59. Výhercu vyžrebujeme v sobotu na Facebooku a Instagrame.

>> FB event << Can You Dig It

Text: Filip Medym + Krištof Budke

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *