Trinásteho apríla vydal britský producent Ross From Friends na uznávanom labeli Brainfeeder svoje EP Aphelion. Na živé vystúpenie majstra lo-fi house sa môžete tešiť už začiatkom júla počas Festivalu Pohoda v Trenčíne !

Britský producent Ross From Friends aka Felix Clary Weatherall sa prednedávnom zaradil do rodiny vydavateľstva založeného Flying Lotusom: Brainfeeder. Dvadsaťštyriročný producent má za klobúkom množstvo vydaných nahrávok, v ktorých je cítiť rôzne vplyvy od hip-hopovej “cut ’n’ paste” kultúry, 80´s Eurobeat, Hi-NRG a Italo into lithe v neodolateľnom a surovom prevedení. Svoj debut vydal na Breaker Breaker v roku 2015, po ktorom nasledovali nahrávky vo vydavateľstvách Lobster Theremin a v jej sesterskom Distant Hawaii, ale aj  v Lone’s Magicwire a pomerne nedávno: Molten Jets.

Vždy som sa snažil tlačiť sa vpred a dosiahnuť viac. Aj tieto štyri nahrávky som tvoril s myšlienkou, že vyjdú na Brainfeederi. Chcel som objaviť hudbu, ktorú som vyvíjal a zlepšoval za posledných sedem rokov ako Ross From Friends. Kombinujem to s výbušným zvukom, ktorý je tak typický pre Brainfeeder.

Po prvý raz song “John Cage” uzatvára svoje túžby do experimentu, ktorý taktiež obsahuje zmysel pre humor. „V skutočnosti táto nahrávka začala žiť vďaka tomuto “goofy” hip-hopovému projektu. To väčšinou robíme s mojím kámošom Guyom vždy, keď je v Londýne,” vysvetľuje Felix. “Ja robím beaty a on rapuje. Je osviežujúce vytvárať tracky v tejto atmosfére. Vždy je to spontánne. Keď tvorím hudbu osamote, stávam sa fanatický a všetko trvá hodiny. No s Guyom to skúsime a stáva sa, že zložíme niekoľko trackov za pár hodín. To je on, kto freestyluje na “relax” nahrávku v intre EP. “

Ross From Friends vystúpi na Pohoda Festivale už v sobotu 7.7. 2018 na stagei Pohoda klub o 02:00 v Trenčíne.

Text: Verana Dobal, Úvodná foto: PRESS Redbull.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *