VOODOO808 je český multidisciplinárny umelec. Pracuje full time ako hip-hopový/trapový beatmaker, producent, zvukový inžinier a venuje sa aj DJ-ingu, vizuálnemu umeniu a rapu. Je člen labelu HYPNO808 na čele s Hugo Toxxom a spolu s AKA47 tvorí audio-vizuálny projekt SPACE LOVE. Produkcii sa venuje už vyše 10 rokov a okrem beats si hudbu sám aj mixuje a mastruje. Po úspešných trackoch s Hugo Toxxom a ďalšími členmy labelu aktuálne producent expanduje aj do zahraničia.

Space Love sme zorganizovali premiérový koncert v 👀 košickom Kine Úsmev 👀

Voodoo sa stará taktiež aj o vizuálnu stránku albumu. K TECHNO808 vytvoril merchandising, špeciálnu sériu nálepiek a album promoval v originálnych Instagram postoch.

Swine Daily: Ako dlho si pracoval na albume, bola to miestami aj ťažká práca?

VOODOO808: Album vznikalo půl roku, všech třináct tracků vzniklo z mejch nejoblíbenějších beatů a celej proces byla zábava. Díky tomu, že je každá věc srdcovka mi ani žádná část nepřišla těžká, naopak. Bylo hrozně příjemný dělat konečně to, co jsem dlouhý roky vždy dělat chtěl. Beaty se snažim dělat denně a vždycky když jsem udělal nějakej kterej mi přirostl k srdci a měl vibe na kterym jsem se chytnul ještě před tim než byl vůbec hotovej jsem věděl, že to musim posunout dál a z beatu udělat celou věc.

Aká je hlavná téma albumu? Má tvoj debut nejaký jasný koncept?

Celý album se točí okolo věcí který právě zažívám nebo jsem zažil. Pár tracků je o době kdy jsem bydlel v UK kam jsem se v patnácti přestěhoval a o věcech co jsem zažil tam. Pár věcí je o době kdy jsem byl malej a o věcech co jsem tehdy viděl. Vždycky když dělám album tak se snažim zakonzervovat do něj moje momentální pocity a v tomhle případě jsem měl tu možnost vyjádřit se konečně pořádně i verbálně což mi otevřelo spoustu možností.

Rap je další způsob vyjádření.

Můžu vyjádřit pocity který jenom beatama nebo grafikou nejdou a do tohohle alba, jakožto mýho debutovýho rapovýho jsem dal všechno co jsem v sobě nosil celej život.


Pozrite si tento príspevok na Instagrame

4.8 @whitepearlgallery #techno808 PRE-RELEASE party. @spacelove666 merch | TECHNO merch | premiéra klipu SO MUCH ICE 🐯

Príspevok, ktorý zdieľa TECHNO808 ALBUM OUT NOW (@voodoobeats808),

Ako dlho si trénoval a pripravoval si sa k tomu aby si mohol rapovať? 

Rapový texty píšu průběžně od patnácti let, ale až teď jsem cejtil, že jsou konečně na levelu kdy jsem spokojenej s tim jak to zní, o čem mluvim a věřim jim na sto procent. Dostal jsem se přes fázi kterou si prochází spousta začínajících raperů a tou je napodobování jinejch raperů a snaha znít jako někdo jinej. Za ty roky jsem si našel svojí cestu, svůj styl psaní a rapu a přestože se ten styl může v nějakejch chvílích prolínat s tim, co je ted aktuální tak se nikdy neděje, že bych si poslechnul rapovej track a šel vyrobit kopii toho co jsem slyšel.

 

 

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

08.08.2018 #hypno808 Príspevok, ktorý zdieľa TECHNO808 ALBUM OUT NOW (@voodoobeats808),

Aká hudba a umelci ťa inšpirovali pri tvorbe albumu?

Poměrně dost času za poslední půlrok jsem strávil sledovánim instagramovejch live stories hudebních producentů z 808 Mafia. Když se člověk prokouše hodinama mlčení, flexení na kameru a počká si než přijde story kde se dělaj beats tak má konečně možnost slyšet ten nejnovější sound při tom když vzniká.

Jedna věc co jsem se při tomhle naučil je způsob jakym tyhle lidi tvoří. Producers maj často tendenci neuvědomovat si, že beaty jsou zároveň i hudba a ta by podle mě měla týct, ne se sekat jako dubstep.

Čim víc jsem sledoval tyhle live streamy tim víc jsem chtěl dělat beats co tečou a hlavně vyrábět kombinace zvuků který zní trochu rozladeně a na první poslech k sobě třeba vůbec nesedí. Baví mě když se to dělá jinak než je standart a tak bych popsal i svoje debutový rapový album. Nestandartní spaced-out rap shit.

Sleduj VOODOO808 na ▞ Instagrame, Facebooku či YouTube ▞

Text: Krištof Budke

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *