DJ-ka a producentka BORUSIADE patrí medzi najtalentovanejších umelcov zo súčasnej techno scény Rumunska. Momentálne žije v Berlíne a spoza DJ-ských kontrolerov hrá kvalitnú a ťažkú zmes minimal wave, dark disco s acid-om ovplyvneným house a technom.

Keď sa Miruna Boruzescu začala venovať DJ-ingu v roku 2002, bola takmer jedinou ženou na alternatívnej klubovej scéne v Bukurešti. Aj keď má za sebou štúdium klasickej hudby, vždy ju viac priťahovali surové elektronické zvuky. Jej zvuk je význančný jasnou tvrdou basovou linkou a “trippy” hypnotickými perkusiami. Borusiade aktuálne vydáva hudbu na Kolínskom labeli a inštitúcii Cómeme (Volvox, Erol Alkan, Roman Flügel,…). Na ňom má producentka aj svoju vlastnú rádio show The Dreamcatcher.

Po dlhých rokoch hrania sa jej dostáva pozornosti aj v západnej Európe. Hrala pre NTS Radio, bola rezidentkou na Rinse FM a remixovala naprílad Anu Helder pre kompiláciu One Night in Cómeme Vol. 4. Jej debutové sólove EP Jeopardy z minulého roku je opísané ako “barokové a temné pomalé techno”. Borusiade je taktiež členkou tohto ročného výberu umelcov v pražskej SHAPE platform.

Spojte sa s touto talentovanou rumunskou umelkyňou na Facebooku, Instagrame či SoundCloude.

Lístky môžete kúpiť cez >> GoOut tu <<

Text: Krištof Budke

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *