Ak neviete o koho ide, Gunnar Haslam je mimoriadne talentovaný a výnimočný DJ a producent. K hudbe prešiel voľne od teoretickej fyziky, konkrétne od štúdia fyziky častíc a metódy spracovania signálu. S DJ-ingom začínal ešte na vysokej škole v New Yorku. Pri nakupovaní vinylov sa už v tej dobe zoznámil s Ronom Morellim – majiteľom labelu L.I.E.S., ktorý mu v roku 2013 vydal jeho debutový počin, album Mimesiak. A takto začal svoju hudobnú kariéru Haslam, ktorý je dnes na elektronickej scéne uznávaným a rešpektovaným umelcom.

Od tohoto svého debutu přesunul kariéru fyzika na vedlejší kolej a naplno se věnuje světu syntezátorů a produkci, která plynně překlenuje klubové techno, acid, ale i ambient vhodný pro domácí poslech. O jeho kvalitách vypovídá i to, že mu mimo jiné vychází desky třeba na Efdeminově labelu Naif. Za zmínku také stojí jeho spolupráce s Tin Manem pod společným názvem Romans.

gunnar-haslam-press-photo

Vzhledem k tomu, že začal působit v lokálním prostředí již během svého studia na vysoké škole, stal se Haslam rychle pevnou součástí newyorkské udergroundové scény. Často hraje v tamním klubu The Bunker, zároveň má však nabitý program jako DJ i live act a vystupuje prakticky po celém světě.

V poslední době hraje také ve společné kolaboraci 3 DJ’s známých jako Hot Mix. Propojení s dalšími umělci přirozeně ovlivňuje jeho tvorbu, díky čemuž stále rozšiřuje svůj hudební záběr. Na jeho produkci působí vlivy z celého světa, více, než jedno konkrétní místo. Jeho vlastními slovy: „Music is the one place where I can do whatever feels right, and just let it all happen“.

Gunnar Haslam vystúpi v sobotu 2.12. v Kabinete Múz v Brne. Lístky / FB event

Zdroj: Kabinet Múz

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *