Ové Pictures je kreatívne duo autoriek animovaných filmov, ktoré v Bratislave pôsobí aktuálne šesť rokov. Michaela Čopíková a Veronika Obertová tvrdia, že štúdio založili aby mohli tvoriť to, čo milujú, čiže animované videá, hudobné videoklipy, projekcie, ilustrácie či motion design. Boli ocenené viacerými cenami po celom svete vrátane Zlatého Klinca ART PRIX pre Volkswagen spot „Ľudove vozidlá“.

Aktuálne sa im, ako tvrdia, splnil sen, pretože pre výstavu v spolupráci s Jánom Šickom a Romanom Mackovičom známych aj pod menom DevKid, mohli vytvoriť interaktívne optické objekty ako zoetrop, flipbook a diorámu.

unnamed

„Všetky tieto inštalácie sú sústredené okolo hlavného motívu hľadania krásy v nových kontextoch a keďže sme nechceli byť jediné, ktoré odpovedajú na otázku „Čo je krásne teraz?“ chceme aj vás pozvať do webového projektu, kde každý z vás môže úplne jednoducho vytvoriť GIF (video alebo animáciu z fotiek) a podeliť sa s tým, čo je pre vás krásne,“ píšu Ové Pictures. Na webe je už vyše 700 príspevkov.

 FLIPBOOK ▼

ZOETROPE ▼

Ukážte čo je podľa vás krásne tu. Slovenské duo Ové Pictures vytvorilo výstavu pre Európsky Parlament, ktorú od februára môžete vidieť v Bratislave. Hľadanie krásy / Searching for Beauty tu.
DaHK-pozvankaA5 (1)
Zdroj: TS Ové Pictures

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *