Trnava bude mať po viac ako desiatich rokoch lokálne rádio. Na rádiu pracoval usilovne posledné 4 roky tím, ktorý vedie Dušan Vančo (známy ako aj producent FOOLK), bývalý riaditeľ Rádia_FM, pracoval aj v RTVS či Europe 2. V programe sa zamerajú na kvalitnú aktuálnu pop music, slovenskú tvorbu a pravidelné tematické večery, ktoré bude moderovať napríklad hip-hopový DJ Spinhandz či piešťanská DJ-ka a producentka Changing Faces. „S rešpektom hľadíme aj na ostatný náročný rok príprav. Včera ste dokonca v Trnave a okolí mohli zachytiť naše skúšobné vysielanie.“

Kedy začíname? V piatok 17. 11. 2017 o 12.00 h na frekvencii 103, 9 MHz. Tento dátum je pre nás symbolický, a zároveň je dôležitým odkazom a pripomenutím minulosti. Pred rokom 1989 by bolo totiž slobodné rozhlasové vysielanie bez cenzúry sotva možné.

V náš prvý deň vysielania by sme preto radi prepojili súčasnosť s rokmi 90tymi. S kolegami Martinom Cifríkom a Macou Schmidtovou budú spolumoderovať Vlado Voštinár a Dália Šaškovičová. Hosťom vysielania bude herečka, ktorá zažila rok 1989 na doskách Trnavského divadla, Anna Šišková. Okrem toho predstavíme tím a spojíme sa aj s hudobníkmi, ktorí majú čo povedať.

V sobotu, druhý deň vysielania, budeme hovoriť najmä o hudbe. Po 10.00 h budú moderovať výlučne trnavskí hudobníci, Michal Štofej z Hudby z Marsu a kapely Dynamo Team a spevák a pesničkár Bystrík.

Dizajn

Trnavské Rádio je o vôni, chuti a pestrosti. Naše logo a celková komunikácia tak trochu nadväzuje na tradíciu farebných „roksových“ cukríkov vyrábaných v Trnave. Pamätáte? Fialová, červená, žltá, zelená a modrá. Súčasťou konceptu je takzvaný „šum“. Tak voláme farebné rozkúskované písmo vytvorené z loga, ktoré ste mohli vidieť reklamných pútačoch počas leta i jesene.

Napadlo nám, že by zo šumu boli pekné pozadia na plochu počítača. Tu si z nich môžete vybrať a stiahnuť.

Nové štúdio

Vysielacie štúdio je kompletne digitálne, postavené na najmodernejšej profi rozhlasovej technológii. Sídlime v samom srdci Trnavy, na Trojičnom námestí v komplexe Nádvorie – centrum súčasnej kultúry. Je to krásny priestor, ktorý bude čoskoro dostupný aj verejne.


A na záver – rádio funguje!

Trnavské Rádio vzniklo, pretože sa dala dokopy partia nadšených ľudí, ktorá vie, že rádio skrátka funguje. Základom našej filozofie je podpora dobrého, poctivého a lokálneho. V D.N.A. Trnavského Rádia koluje princíp spoločenskej zodpovednosti v podnikaní, chuť inovovať a prinášať kvalitu. Na základoch fair-play budujeme náš tím, partnerské i obchodné spolupráce a nakoniec i vzťah k poslucháčom. Aj preto už rok odhaľujeme každý krok príprav na štart na dočasnom webe, facebooku a rádiovom instagrame.

„Čo je trnavské, to je dobré. Sme malé rádio. Startup s ambíciou rásť. Preto vopred ďakujeme za podporu a tešíme sa na 17. november na frekvencii 103, 9 FM. Vysielať budeme aj cez web trnavskeradio.sk, ktorý bude od 17. 11. úplne vynovený. Teraz už celkom naozaj môžeme napísať pozdrav – „dopočutia, priatielia“ :)“ odkazuje na záver tím Trnavského rádia a my im prajeme veľa zdaru!

Text: Trnavské rádio

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *