Slovenský festival UPRISING oslavuje jubilejné 10. vydanie

Uprising oslavuje 10. výročie a pri tejto príležitosti nemôžeme chýbať. Podľa kvalitného vizuálu, svetového programu, kde nebudú chýbať dôležití umelci viacerých žánrov, vyzerá, že pôjde o ďalší silný ročník. Prečítajte si už viac o festivale v tlačovej správe nižšie. Na Uprising vysielame talentovaného mladého fotografa a kameramana Martina Soregiho aka @IGEROSSa. Sledujte tak počas festivalu náš Instagram, kde bude Martin zachytávať karibský vibe na Zlatých pieskoch.

Jubilejný ročník populárneho festivalu reggae a urban hudby sa po desiatykrát uskutoční v obľúbenej lokalite jazera Zlaté piesky od 25. do 26. augusta.

Fanúšikovia z celej Strednej Európy sa môžu tešiť na obrovskú letnú narodeninovú párty s hviezdami zo sveta reggae, dancehallu, hip-hopu, drum’n’bassu, junglu, dubu a mnohých príbuzných žánrov.

Nielen citlivo zvolený hudobný program, ale aj kombinácia neopakovateľnej atmosféry a pohodlný prístup do a z hlavného mesta sú zárukou spokojnosti všetkých typov návštevníkov festivalu Uprising. Popri množstve zábavných workshopov, letných športoch a exotickom menu s neobyčajne pestrou gastro ponukou budú najväčšou atrakciou vystúpenia umelcov z celého sveta na štyroch veľkých pódiách a v niekoľkých ďalších hudobných zónach.

Uprising2017-united Uprising2017-kiss

Tento rok k nám pricestujú hviezdy svetového významu – The Wailers, legendárna kapela Boba Marleyho priamo z Jamajky s repertoárom plným nesmrteľných hitov. Ďalej zahrá aj africká reggae superstar Alpha Blondy, britskí Macka B, Congo Natty, General Levy a Zion Train. Ako headliner desiatych narodenín festivalu Uprising vystúpi globálna superstar Sean Paul, ktorý patrí k najväčším hitmakerom poslednej dekády. Nežné pohlavie bude reprezentovať mladá a šarmantná reggae speváčka Nattali Rize z Austrálie, dcéra jamajskej legendy Denisa Browna – Marla Brown, Eva Lazarus alebo roots reggae speváčka Queen Omega z ďalekého Trinidadu.

Priaznivci kapely Irie Révoltés majú poslednú príležitosť zažiť ich nespútanú show, keďže sa rozhodli ukončiť kariéru a pracovať na vlastných projektoch. Soundsystémovú dub & reggae kultúru zastúpia Mungo’s Hi Fi, Vibronics, Manudigital či Tuff Steppas. Drum’n’ass maniaci by si nemali nechať ujsť djský set od Pendulum & Verse, ktorí sú považovaní za priekopníkov svojho žánru a za jedno z najzvučnejších mien vo svete elektronickej hudby. Myslelo sa opäť aj na fanúšikov hip-hopu, ktorých zaručene potešia shows v podaní Pharoahe Monch z New Yorku či energických Foreign Beggars z Londýna, alebo domáci Strapo, Boy Wonder & Idea, Solid Move, Gleb a ďalší.

Viac exkluzívneho obsahu nájdete na Instagrame či Twitteri.

Zdroj: TS Uprising 2017

This article has 1 comment

 1. pricine vaennee Reply

  Ahoj môj drahý milý
  Teším sa z tejto príležitosti, aby som vám povedal, že vám môžeme pomôcť veľmi dobré financovanie veľmi dôležité
  ide priamo do môjho srdca s 2% sadzbou platiť neskôr
  v niekoľkých oblastiach, a to:

  * Finančné

  * Úver na nehnuteľnosti

  Investičný úver

  * Dlh konsolidácie

  * Úverová linka

  * Druhá hypotéka

  * Kreditné spätné odkúpenie

  * Osobné pôžičky

  kontaktujte tam poštou vám pomôže nájsť dobré financovanie
  tu je jeho mail: adelegodo@yahoo.com

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *