V spolupráci s Air Force Production, českou promotérskou skupinou, vám prinášame súťaž o 1+1 lístok na koncerty slovenského producenta FVLCRVM a olomouckého DTonate! Párty sa uskutoční už dnes v známom Metro Chill Out Club-e >> FB Event nájdeš tu <<

Stačí napísať správu odpoveď na otázku: V akej slovenskej kapele hráva Pišta Královič aka FVLCRVM? na >> david@airforceproduction.cz

FVLCRVM

Projekt FVLCRVM původně založil slovenský producent Pišta Kráľovič jako svůj vedlejšák k math-popové kapele nvmeri, ale po vydání prvního EP v roce 2014, které ho okamžitě dostalo do povědomí evropské scény, se vše zvrtlo.

Pár dní po vydání už vystupuje na Red Bull Music Academy v Bratislavě a Praze, vyhrává prestižní slovenské ocenění Radio_Head Award v kategorii Oběv roku a nedlouho poté se stává stálicí evropské klubové scény. Jeho hudba je směsicí footwork/electronic/abstract/bass music geniálně poskládané dohromady a tvoří hutné beaty spolu s melodickými linkami. Jeho poslední EP Slipstream dokonce vydala známá australská značka Never Slept, která se zaměřuje na nejtalentovanější hudební producenty z celého světa, zejména pak z východní Evropy. V docela nedávné době se jeho remixy objevily dokonce v programu britského rádia BBC Radio 6 Music, kde se na nějakou dobu i usadily. Pišta má sice v poslední době hodně práce se svou domovskou kapelou nvmeri, se kterou letos vydal skvělou desku I don’t think so a vyrazil na turné, na sólovou tvorbu ale nezapomíná. V půlce roku jsme mohli narazit na jeho nový videoklip k singlu HI! vydaný pod progresivním slovenským vydavatelstvím GERGAZ, který je jistě předzvěstí něčeho většího.

DTonate

Vedle FVLCRVMa se představí i legendární olomoucký producent a Dj v jedné osobě. DTonate aka Jakub Heglas už dlouhá léta neodmyslitelně patří k české špičce hip hopové, neo soulové i elektronické hudební produkce. Na výsluní ho vynesla spolupráce s několika předními labely, producenty, zpěváky i umělci. Po úspěšné zahraniční štaci se vrátil ve velkém stylu a rozjel spolupráci s jihlavskými Pio Squad. Z náramného spojení vznikly postupně desky Musíme Jet a Interview, které se tučně zapsaly do české hip-hopové historie. V posledních letech DTonate podle svých slov směřuje svou pozornost raději ke zpěvákům, což určitě není na škodu. Tak se pod záštitou TY NIKDY Records pouští i do vlastní debutové desky. K nám si chystá slušnou porci energického neo-soulu a funku. Jasná volba, není co řešit.
Zdroj: Air Force Production / Úvodná foto: Katarian Bell

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *