Strašidelně krásná, nápaditá, ponurá… hudba Klary Andersson alias Fågelle vrství hluk s popovými melodiemi a pomocí samplerů a syntezátorů hledá vesmírný balanc mezi experimentem a poezií. Živě svůj noise pop představí již 25. listopadu/novembra ve dvoraně Českého muzea hudby v Praze. 

Fågelle si po účinkování v několika kapelách vybrala sólovou dráhu jakožto “místo bez limitů” již v roce 2013. Začala nahrávat zvuky a ruchy zvenčí a komponovat je do struktur, ve kterých se objevovaly podivné smyčky a plochy hluku. Ve spolupráci s producentem Henrykem Lippem (Anna von Hausswolff, Blue for Two, Union Carbide) z těchto fragmentů pak vzniklo album “Helvetsdagar”, na kterém se podařilo vytvořit noise-pop, který z počátečního experimentu přerůstá v extatické hřmění. Dechberoucí instrumentální pasáže jsou navíc obohacené texty zpívané ve švédštině, ve kterých Klara přemítá o existenci (bez)moci v dnešním světě.

Její hudba je nápadně inspirována ranou tvorbou Bjork nebo Radiohead, mezi své vlivy ale řadí také Grimes, Bon Iver nebo Jenny Hval. Fågelle účinkovala na nejrůznějších místech v Evropě, mimo jiné např. na berlínském festivalu Heroes of Sound, Woman SRSLY v Londýně a mnoho dalších. V Praze si ji přijďte poslechnout společně s ambientním mágem Janem Kašparem alias Obelisk of Light v unikátním prostoru dvorany Českého muzea hudby.

Místo: České muzeum hudby / Datum: 25. 11. 2019 / Pořadatel: Mood & Café Time Music

Viac info na Facebook udalosti / Info o vstupenkách tu <<

Zdroj: Tlačová správa MOOD BOOKING

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *