Pred letom sme predstavili našu novú sériu #SwineAdvisor, kde prinášame krátke ADHD hudobné novinky zo Slovenska, Česka, ale aj celého sveta. Dnes pokračujeme s novým konceptom, kde Krištof Budke (K) vyberie nový song, mix, album či EP + Verana Dobal (V) vyjadrí svoj názor gifkami.

Dajte nám pod článkom alebo na sociálnych sieťach vedieť, ako sa vám páči tento koncept. Nasaďte si slúchadlá a pohodlne sa usaďte, začíname ☞ ☞ ♫

K: Jeden z najvýraznejších mladých jazzových talentov – britský bubeník Moses Boyd. Okrem sólovej tvorbe sa nevyhýba ani spoluprácam ako s producentom Mura Masa (pre adidas Originals). Vypočuj si jeho nové vesmírne znejúce EP “Absolute Zero”.

V:

K: Pesnička je jasný hit. Ak tento sympatický umelec z Thajska vydá kvalitný debutový album alebo EP, pokojne sa môže dostať na obálku Pitchforku.

V:

K: Táto záhadná uruguajská umelkyňa sa ku mne dostala tak, že mi poslala z ničoho nič friend request na Facebooku. Nič som nečakal, no vypočul som si jej nanovší projekt a ide o pomerne solídnu zmes temnej elektroniky a ambientnej hudby.

V:

K: Novinka z Lobster Theremin-u (Imre Kiss, Asquith, Palms Trax, Route 8…). Minulý rok, pred vydaním EP, sa nám ho skoro podarilo booknuť do Bratislavy 🙁

V:

K: Jeden z najlepších amerických underground rapových kolektívov v súčasnosti – Griselda Records. Je to prvý label, ktorý bol tzv. “co-signed” Eminemovým Shady Records. Daringer (producent Griselda Rec.) sa postaral o skvelý low key nočný beat, rapuje nepriestreľný WestSideGunn a Mach Hommy.

V:

K: Nový Nine Inch Niles a znejú veľmi solídne.

V:

K:

V:

K: Paxico Records je skvelý “lo-fi underground hip-hop beats” label. Vypočuj si surové sample a loopy od umelcov, ktorí si hovoria Budamunk & Fitz Ambrose. Late night listening only.

V:

K: Poznáte SYNY? Temné hip-hopové duo z Gdansku, severu Poľska? Skupina pozostáva z rapera menom Piernikowski a producenta 1988. Každý z nich sa venuje aj svojim sólovým projektom. Vypočuj si ich temnú spoluprácu v tracku “W Twoich Oczach feat. Piernikowski”.

V:

K: Keď dostatočne dlho a vytrvalo vyhľadávte novú hudbu na SoundCloude, noví dobrí umelci vám skáču do cesty takmer pravidelne. Jeden z doterajších TOP objavov – skúste producenta (alebo producentku) meno “cvk.” Ide o záhadného umelca, o ktorom nenájdete takmer žiadne informácie. Hudba však hovorí za všetko. Vypočujte si jeho zaujímavý track “XXX” a odporúčame aj jeho/jej skvelé beatové projekty na Bandcampe.

V:

Sledujte hudobný Swine Advisor vždy v posledný týždeň v mesiaci. Viac foto obsahu nájdete aj na Instagrame.

Text: Krištof Budke / Gifká: Verana Dobal / Foto: Screenshot z videoklipu Phum Viphurit – „Long Gone“.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *