Pred letom sme predstavili našu novú sériu #SwineAdvisor, kde prinášame krátke ADHD hudobné novinky zo Slovenska, Česka, ale aj celého sveta. Dnes pokračujeme s novým konceptom, kde Krištof Budke (K) vyberie nový song, mix, album či EP + Verana Dobal (V) vyjadrí svoj názor gifkami.

Dajte nám pod článkom alebo na sociálnych sieťach vedieť, ako sa vám páči tento koncept. Nasaďte si slúchadlá a pohodlne sa usaďte, začíname ☞ ☞ ♫

K: Sapphire Slows vydala skvelý album. Dozvedeli sme sa o ňom cez premiéru na indie portáli Hype Machine.

V:

K:

V:

K: Jeden z najzaujímavejších umelcov elektronickej hudby – Shigeto vydal konečne nový album. Na New Monday dokazuje, že ide o multitalentovaného a komplexného umelca, ktorý sa každou nahrávkou posúva vpred a objavuje stále nové žánre.

V:

K: Žijeme v skvelej ére pre hip-hop. Z menšiny a komunity sa stala mainstreamová hudba a taktiež sa veľmi darí aj alternatívnejším sub-žánrom. Na SoundCloude a Bandcampe žije vitálna beatová scéna. Inak tomu nie je ani v slávnom Los Angeles. Z tamojšej aktívnej scény vyšiel nový album Pizza Party low key beatmakera Samiayama, ktorý je v LA rešpektovanou osobnosťou.

V:

K: Bari – „Panama“. Skvelo zachytený sound Karibiku v skvelom beate a príjemnom inteligentom trape.

V:

K:

V:

K:

V:

K: Naše obľúbené austrálske art popové duo KLLO vydalo debutový album, máme radosť! A radosť máme aj z toho, že nahrávku si všimlo Rádio_FM. Dúfajme, že duo uvidíme na Slovensku snáď aj na živo.

V:

K: 2 roky po výborne prijatom debutovom albume vydáva ex členka Dirty Projectors Deradoorian nový projekt. Kolekcia šiestich trackov Eternal Recurrence je vraj inšpirovaná spirituálnym jazzom od Alice Coltrane či Ornettom Colemanom a Don Cherrym.

V:

K: Lapalux vydal po dlhšom čase dva nové projekty. Originálny a nadčasovo znejúci album Ruinism. My však odporúčame skvelé futuritické EP s apokalyptickým názvom The End of Industry. Flying Lotus (na jeho labeli Brainfeeder vyšiel album) o Lapaluxovom projekte povedal, že ide o jeho doterajší najlepší počin.

V:

K: Áno, znie ako Mac DeMarco, ale jeho vtipnú a chytľavú pesničku „Everytime“ s excelentným lowcoastovým videoklipo msme museli zaradiť do výberu. Zoznámte sa – Boy Pablo.

V:

Výber hudby: Krištof Budke Gifká: Verana Dobal

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *