Pred letom sme predstavili našu novú sériu #SwineAdvisor, kde prinášame krátke ADHD hudobné novinky zo Slovenska, Česka, ale aj celého sveta. Dnes pokračujeme s novým konceptom, kde Krištof Budke (K) vyberie nový song, mix, album či EP + Verana Dobal (V) vyjadrí svoj názor gifkami.

Dajte nám pod článkom alebo na sociálnych sieťach vedieť, ako sa vám páči tento koncept. Nasaďte si slúchadlá a pohodlne sa usaďte, začíname ☞ ☞ ♫

Krištof: Perfektný inštrumentálny hip-hopový album od chicagského producenta CoryaYo. Delikátny sound, originálny výber netradičných samplov, skvelé bicie. J Dilla by bol rád, že aj v roku 2017 vychádzajú takéto albumy.

Verana:

Krištof: Budapeštiansky label Farbwechsel dokazuje, že je jedným z najzaujímavejších vydavateľstiev v strednej Európe. 20. novembra vydal kolektív okolo Mikolaia Martina aka S. Olbrichta album Post_ od umelca menom Ábris Gryllus. Snové a ťažké ambientné zvuky, z nich vynárajúce sa ostré tóny – počúvanie je ako meditatívne plávanie v divokom otvorenom vesmíre. Na 40-minútový projekt odporúčame sústredené počúvanie v pokoji.

Verana:

ufo-o

Krištof: WOW! Hermeto Pascoal je jedným z najväčších hudobných žijúcich majstrov. Tento brazílsky 81-ročný umelec pripomínajúci Gandalfa (pre svoje biele fúzy a bradu ho nazývajú „O Bruxho“ teda Čarodejník) je významnou osobnosťou v Brazílskej hudobnej histórii. Okrem vlastných kompozícii produkoval aj viaceré dôležité albumy iných umelcov. Miles Davis ho dokonca označil za “jedného z najpôsobivejších hudobníkov na svete”. “Grupo Vice Versa’: Viajando Com O Som (the lost ’76 Vice Versa Studio Sessions)” sú, ako napovedá názov, doteraz nevydané nahrávky Hermeto Pascoala a jeho kapely z roku 1976. Čistá nádhera.

Verana:

pepek

 

 

 

 

 

 

 

Krištof:

Verana:

mndsgn

Krištof:

Verana:

party

Krištof: Na konci januára 2018 vydá label World Galaxy Records tento kozmický jazz od kapely Thelonious Sphere Monk. Z jednej skladby toho zatiaľ moc nezistíme, no podľa geniálneho coveru pôjde minimálne o zaujímavý súčasný jazz. Dúfajme…

Verana: 

bart

Krištof: Pomerne neznáma speváčka a skladateľka Elsa Hewitt o sebe na Instagrame píše: “Songwriter, producer, writer. Likes making albums and weird pictures.” V júli jej vyšiel naozaj originálny album DUM SPIRO SPERO, ktorý vytvára neobvyklú a unikátnu atmosféru. Tlmený gitarový zvuk a plno reverbu, stiahnuté zastrené vokály a jednoduché príjemné melódie obalené v lo-fi zvuku. 8. decembra Elsa vydáva nový album, na ktorý sa rozhode tešíme.

Verana:

tim

Krištof: Čisto-jasný, jednoduchý a “bez námahy” pôsobiaci vokálny prejav spolu s rockovou gitarou znejú výborne – takto na mňa pôsobil od prvej sekundy song “Asktell” od americkej speváčky Liny Tullgren. Jej album Won vyšiel na konci septembra na newyorskom Captured Tracks (Mourn, Mac DeMarco).

Verana:

ruza

Krištof: 

Verana:

macka

Krištof:

Verana:

alice

Krištof:

Verana:

dance

Krištof:

Verana:

sloth

Text: Krištof Budke, GIFká: Verana Dobal

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *