V apríli sme predstavili našu novú sériu #SwineAdvisor, kde prinášame krátke ADHD hudobné novinky zo Slovenska, Česka, ale aj celého sveta. Rozhodli sme sa však trochu sériu poupraviť. Dnes prichádzame s novým konceptom, kde Krištof Budke vyberie nový song, mix, album či EP a napíše svoj krátky názor + Verana Dobal vyjadrí svoj názor gifkami.

Dajte nám pod článkom alebo na sociálnych sietiach vedieť, ako sa vám páči tento koncept. Nasaďte si slúchadlá a pohodlne sa usaďte, začíname ☞ ☞ ♫

(SK) Papa Juice vol. 2 w/ Fallgrapp


Druhý diel SoundCloud-ového podcastu Papa Juice od Jimmyho Pé a FVLCRVM-a je vonku. Opäť výborná selekcia aktuálnych klubových bangrov za doprovodu šialených komentárov producentskej dvojice. No words needed.

(CZ) Podpultura – Labyrint


Na českej scéne je nové hip-hopové trio s názvom Podpultura. Síce ide o nové zoskupenie, ale raperi ACiD Prince, JPQ aj beatmaker Gruzo majú za sebou už viacero vlastných projektov. Na ich stránke si môžeš vypočuť ich debutový album, ktorý pokrstia 3.6. v Prahe – event tu. Ide o zaujímavý rapový album ovplyvnený sci-fi tematikou, ktorý jasne vyčnieva zo súčasnej českej či slovenskej scény.

(CZ) Ninja Priest – NINJA PRIEST SUMMER HITS 2017


Pure ADHD náhodný úlovok cez SoundCloud. Ide o krátky, no nesmierne energický mix nabitý perfektnými klubovými bangrami. Neskôr som sa dozvedel, že ide o v brnianskeho producenta menom Ninja Priest, ktorý stojí napríklad za párty sériou BABYPOOL v Kabinete Múz.

(CZ) Freezer – Casper EP (Sapyens Records)


Toto EP s moderným soundom a originálnou temnou atmosférou od Freezer-a (Hypno 808) vyšlo na Sapyens Records. O sublabel BiggBossu, ktorý sa orientuje na elektronickú a bass music, sa stará DJ Alyaz aka Self. Projekt Casper EP vznikol z pôvodného tracku od Freezer-a, ďalších 6 trackov sú remixy od členov labelu. EP však vôbec nenudí stereotypom a ide naopak o zaujímavé a pestré počúvanie.

Ho99o9 – War Is Hell


Ho99o9 je hard-core/rapové duo z Los Angeles, o ktorom sme priniesli rozhovor už počas minuloročnej Pohody. Pred mesiacom vydali skvelý album United States of Horror, ktorý perfektne zachytáva ich aktuálnu zvukovú paletu. Klasický hard-core punk, ich dirty verzia lo-fi trapu, ambientu, noizeu – album ponúka všetko. Aj napriek veľkej hudobnej pestrosti je však album súvislý celok, ktorý sa dá počúvať ako ucelený príbeh.

D.R.A.M. – Gilligan (feat. A$AP Rocky & Juicy J)


Nový D.R.A.M. a ďalší hit. Tento talentovaný raper a spevák má za sebou slušné spektrum projektov. Dokáže spievať príjemné balady s Erikah Badu, improvizovať jazzový spev za doprovodu akustických nástrojov, alebo tvoriť trapové hity ako „Cute“, „Broccoli“ s Lil Yachtym či „Cash Machine“.

Tove Styrke – Say My Name


Cool nový song od švédskej speváčky Tove Styrke. Tento popový track s gitarovými riffmi, chytľavým refrénom a čistou produkciou si všimol aj Pigeons and Planes. Speváčka Lorde zaradila track aj do svojho nového playlistu Homemade Dynamite skladieb, ktoré aktuálne počúva.

070 Shake – Stranger


Nový singel „Stranger“ je pravdepodobne jeden z najväčších „skrytých“ hitov tejto raperky a speváčky z New Jersey. Na skladbe, ktorá je údajne z jej pripravovaného albumu Yellow Girl, ponúka svoj typický temný spev/rap. Epicky znejúci beat od The Kompetition výborne zvýrazňuje jej originálny štýl.

Swisha – Uptown Dream EP (Juke Bounce Werk)


Jeden z mladých kráľov footworku, juke-u aj jersey clubu Swisha, vydal vo februári na svojom domácom labeli/kolektíve Juke Bounce Werk nové EP. Dozvedel som sa o ňom, keď sa dostal medzi 70 participantov Red Bull Music Academy 2016 v Montreali. Od vtedy patrí medzi mojich obľúbených producentov footworku. Spolu s JBW v Los Angeles pravidelne organizujú párty tohto žánru pôvodom z Chicaga.

Pre viac videí, fotiek a iného 🐷 obsahu nás sledujte aj na Instagrame a Twitteri.

Výber noviniek + text: Krištof Budke / GIF’s: Verana Dobal

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *