Združenie Čerstvé Ovocie a vydavateľstvo ajlavmjuzik po roku opäť organizujú akciu s názvom Music society, ktorá je súčasťou Urban Art Session vol. 2. Podujatie sa bude konať v priestoroch Cvernovky, ktorú sme naposledy navštívili na 1. Mája.

Program otvorí piatková vernisáž výstavy s názvom Obľúbení raperi mojich obľúbených raperov 2. Tá prezentuje rozšírení výber čiernobielych fotografií nadväzujúc na výstavu z roku 2014.

Orion, Foto: Mišo_O

Autor Mišo_O pochádza z Košíc, vysokú školu študoval v Trnave, dlhé roky písal články pre portál 90bpm. Okrem každodennej záchrany sveta sa voľnobežne venuje reportážnej a dokumentárnej fotografii.

„Znie to síce neuveriteľne, ale hlavnými protagonistami súboru fotografií Obľúbení raperi mojich obľúbených raperov sú moji obľúbení tuzemskí raperi ako napr. Vec, Rytmus, Boy Wonder, Supa, Separ, Vladimir 518, atď. Leitmotívom tohoto fotografického cyklu sú ich obľúbení verbálni atléti ako napr. Nas, Big Pun, Eminem, atď.“

Session bude pokračovať počas soboty hudobným jamom. V pestrej fúzii sa stretnú rôzne žánre, pričom galéria bude naďalej otvorená. Pozvanie prijala opäť špička domáceho turntablizmu. Skreč majstri ako Five, Flux, Arsen, Biomat, 3ck, Inso, Tentato, Lindix, alebo beatmakeri Jimmy Pé, Adam Dekan, Gruzo, Petijee, Esso, Whithe, Pkrek, Paul Muts za Fat Kit a ďalší.

URBAN ART SESSION 2014 – Renk & Petijee

Aj napriek koncepcii sa zaiste neubránime ani zvláštnym disharmóniám, čudne pripomínajúcim vizuálny smog ako nezmazateľnú súčasť mestskej kultúry. Dôvodom môže byť “real time tréning” zúčastnených, ktorí bežne nie sú zvyknutí experimentovať v tomto duchu.

Na mieste bude prítomný taktiež Art Attack Shop s bohatou ponukou tričiek, cd, vinylov, kníh a ďalších originálnych produktov. Ak máte doma zabudnuté, alebo nepotrebné vinylové platne, prineste ich. Na mieste prebehne spontánna výmena.

Vstup je voľný a nejedná sa o párty. Celé podujatie bude streamované cez stránku www.bwo.sk

Line-up podujatia:

06.11. (piatok) od 18:00vernisáž výstavy Mišo_O – Obľúbení raperi mojich obľúbených raperov 2

07.11. (sobota) od 15:00hudobná jam session / galéria výstavy ostáva otvorená

Pre bližšie informácie o sobotnom programe sledujte Event na Facebooku.

Zdroj: TS Urban Art Session

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *