Od dnešného rána si môžete vypočuť na našom SoundCloude Swine Radio Mix #1 s hlavnou témou: Daily. Je to náš prvý playlist, ktorý je urobený špeciálne pre čitateľov Swine Daily. Nájdete tu mix pesničiek od producentov ako Flako, Shigeto z Ghostly labelu, Lapalux z Brainfeederu, High Lucia z Lex Records ale aj mnohých ďalších.

V playliste sa vyskytuje aj zopár neznámych mien. Náš tajný tip je americký beatmaker Dubs Banger, ktorý tvorí starou old-schoolovou metódou, sampluje rovno z platní a hrá na MPC štúdiu. Môžete si vypočuť aj track od Poľského MNSL – „Vision“, či producenta z Los Angeles s menom \\STAFFORD//. Poznáte Kaytranadu? Tak práve tento producent má aj ďalšiu kapelu, ktorú tvorí spoločne so svojím bratom. Volajú sa The Celestics a do nášho výberu sme zaradili aj ich banger „Uptempo“.

Ďalšiu hip-hopovú kapelu, ktorú sme jednoznačne nemohli vynechať, je trio De La Soul, a ich nová pecka „God It“ s legendárnym NAS-om. Ak ste túto novinku, náhodou premeškali, De La vyzbierali na portáli Kickstarter požadovaných 100,000 dolárov na svoj nový album, ktorý práve nahrávajú. Bude to plnohodnotná nahrávka až po 11-ročnej pauze. Sme veľmi zvedaví.

Ďalšia skladba – „Jstowee“, je čerstvá novinka z labelu Stones Throw Records, ktoré vydalo množstvo legendárnych albumov, vrátane Madvillain, od rapera MF DOOMa a producenta Madliba. Novinka je od producenta s menom Knxwledge, čo je 26-ročný rodák z Los Angeles. Tento talentovaný beatmaker a veľký zberateľ platní, ktorý pochádza z rodiska svetovej beatovej scény, vo svojej hudbe jedinečne a originálne spája prvky soulu, jazzu a hip-hopu. Song je z albumu Hud Dreems, ktorý vyjde na Stones Throw Records 5.5.2015. Knxwledge, vlastným menom Glen Boothe už produkoval songy pre takých raperov ako Joey Badass či Kendrick Lamar. Glen spolupracoval na jeho najnovšom počine To Pimp A Butterfly. Veľký rešpekt.

V našom „dennom“ mixe, ktorý má byť svieži a dostatočne povzbudiť a nabiť energiou na celý deň, nájdete aj slovenské a české mená. Vybrali sme niečo z pražského labelu Humble Grooves (konkrétne, slovenského producenta Petijeeho) a label MEDVEDE, s ktorými sme pred pár dňami spravili rozhovor. Nechýba ani snippet z možno-nového albumu od Foolk-a. Samozrejme, v našom mixe si našiel miesto aj FVLCRVM a jeho úderný hit „Unsung Heroes“, ktorý na Record Store Day Gergaz vydal v limitovanom náklade na vinyle.

Playlist, ktorý sme vytvorili, obsahuje viaceré skladby až z Buenos Aires. V hlavnom meste Argentíny sa totiž nachádza hudobný klub Zizek Club, okolo ktorého sa pred 8 rokmi vytvorilo ZZK Records. Toto vydavateľstvo združuje miestnu producentskú komunitu a okrem hrania pre domácich poslucháčov, sa stihlo vybrať aj na turné okolo Európy a USA. Odporúčame vám vypočuť si ich katalóg. V Swine Playliste nájdete od nich ekvádorského Nicola Cruz-u, peruánskych Animal Chuki či King Coyu.

Na úplný záver sme si dovolili pripojiť tribute song pre J Dillu, príjemné počúvanie.

Link na playlist – https://soundcloud.com/swine-daily-blog/sets/swine-radio-mix-1 Úvodná maľba: Kerry James Marshall – „Gulf Stream“ 2003

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *