Britský hudobník Obaro Ejimiwe alias Ghostpoet vystúpi 20.2.2018 v pražskej Lucerne. Koncert organizuje D Smack U Promotion a Lucerna Music Bar. Do väčšieho povedomia sa tento raper a skladateľ dostal vďaka songu „Come Near Me“ v spolupráci s Massive Atack. Poet pohybujúci sa na hrane žánrov, ktorému nechýba originalita, zaujal už svojim debutovým albumom, ktorý zožal pozitívne hodnotenie kritiky.

Táto nahrávka s názvom Peanut Butter Blues & Melancholy Jam bola v roku 2011 dokonca nominovaná na prestížnu Mercury Prize. Rovnako bol nominovaný aj jeho ďalší album Shedding Skin z roku 2015. Ghostpoet nám po rokoch introspekcie predkladá v poradí štvrtý album plný pohľadov a kritiky na dnešnú spoločnosť a jej premeny a neistoty.

Jeho texty riešia témy ako napríklad konzum, sociálne siete, ktoré nám kradnú slobodu, ale aj prisťahovaleckú krízu. Tato zmyselná, ale aj temná poézia vytvára mysterióznu a zvláštnu nedefinovateľnú atmosféru.

“It’s a mixture of things, I write titles as a means of entry. Everyone will have his or her own interpretation.“

Ghostpoet sa tak po dvoch rokoch vracia znovu do Prahy, kde vystúpi spoločne so živou kapelou. Ak by ste pražskú zastávku práve nemali po ceste, umelec vystúpi aj v bratislavskom Babylone.

Text: Mária Karľaková / Úvodná foto: Timothy Cochrane

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *