Po roku sa uskutoční v industriálnych priestoroch ateliéru Bavlna opäť „crossover“ stretnutie fanúšikov výtvarného umenia. Umelci, writeri, street artisti, sochári, jednoducho ľudia inklinujúci k vizuálnemu prejavu ale aj náhodní okoloidúci budú mať príležitosť konfrontovať svoje názory v podmanivých priestoroch Cvernovky.

Dominantou podujatia bude výstava s názvom Art Crime alebo umenie po Prešovsky. Pestrá paleta tvorby 7 ľudí pod strechou umeleckej enklávy ACF (Art Crime Family) a špeciálneho hosťa Vladimíra Semana. K videniu budú menšie i väčšie formáty tvorcov, vychádzajúcich z graffiti minulosti. Ne/nápadným bonusom bude menšia výstava s názvom Bandselfies fotografa menom Lousy Auber.

Kniha_CVERNOVKA_foto8-1000x668

Ateliér Bavlna v Cvernovke. Foto: Hemmet

Lousy Auber je fotograf, ktorého prestalo baviť fotiť. Nezanevrel však na svoje remeslo úplne a iba odstránil to najhoršie z procesu tvorby – seba! Zabudol na predpojaté reči o vizuálnych kvalitách tej pravej, správnej fotky, a upriamil svoju pozornosť na trendy a cliché. Projekt Bandselfies je iba výsledkom prirodzeného vývoja Lousyho charakteristických vlastnosti. Súbor 11 sérií, ktoré dokumentujú formou fotografického auto portrétu (čítaj „Selfie“) kapely ako Buraka som Sistema, Franz Ferdinand, The Maccabees alebo H16, je naozaj iba začiatkom fascinujúceho projektu s veľkými ambíciami.

LOUSY AUBER – Bandselfies (Buraka som Sistema)

Počas soboty na mieste prebehne diskusia Čerstvé Ovocie_live vol. 4. Štvrté vydanie Čerstvé Ovocie_live by ZOOT bude „o“ a „s“ vizuálnymi umelcami Marekom Cinom, Ivanou Šátekovou a Matúšom Maťátkom v ateliéry Bavlna v podmanivej Cvernovke, ktorá je domovom nejedného výtvarníka, či inej kreatívnej duše. „Sme radi, že sa budeme môcť porozprávať s touto talentovanou a šikovnou trojicou o ich práci, tvorbe ale aj o iných životných, niekedy možno banálnych, no o to viac zaujímavých témach,“ uviedlo Čerstvé Ovocie.

V priestoroch ateliéru Bavlna je doma #artattackshop, ktorý počas oboch dní ponúkne k predaju najrôznejší tovar (knihy, časopisy, textil, cd, vinyly…)

Vstup je voľný.

Line-up podujatia:

Piatok (27.11.)
18:00 / Otvorenie výstavy Art Crime alebo umenie po Prešovsky – Pestrá paleta tvorby 7 ľudí pod strechou umeleckej enklávy ACF (Art Crime Family) a špeciálneho hosťa Vladimíra Semana
+ Bonus // výstava Bandselfies fotografa Lousy Aubera

Sobota (28.11.)
15:00 / Otvorenie dverí
16:00 / Komentovaná prehliadka za prítomnosti ACF autorov
17:00 / Čerstvé Ovocie_live vol. 4 by ZOOT – Komorná debata s Marekom Cinom, Ivanou Šátekovou a Matúšom Maťátkom
18:00 / Workshopy:

Art Crime – maľovanie “trucker” šiltoviek, prípadne kto čo donesie môže dať do pľacu na osobné – ozdobné pomaľovanie
Marek Cina maľuje akvarelom na požiadanie mikro figúry
ZOOT.sk workshop maľovanie na hrnčeky – Príďte využiť svoju kreativitu na workshop, na ktorom si budete môcť namalovať svoju šálku kávy a budete ju môcť podarovať svojím blízkym alebo z nej každé ráno sŕkať svoj obľúbený nápoj

22:00 / Záver Urban Art Session vol. 3

Zdroj: TS Urban Art Session

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *